10 תגליות נדירות ומסתוריות בעולם שאף אחד עדיין לא הצליח להסביר!

העולם שלנו מלא בתעלומות מפתיעות שספק אם נהיה בחיים כשיצליחו סוף סוף לפתור אותן, אם בכלל.

עיר בקרקעית הים, אבנים בצורת כדורים ורשת מנהרות תת קרקעיות באירופה מתקופת האבן הן רק חלק מתעלומות שעוד לא הצליחו לפצח.

קבלו 10 תגליות נדירות ומסתוריות שהתגלו על ידי בני האדם ושום מדען לא הצליח להסביר אותן! מדהים!

1. עופות ה-מואה

המואה היו עופות חסרות יכולת תעופה שחיו בניו זילנד והוכחדו לגמרי בשנת 1500. על פי אחת התיאוריות, הם נהרגו ע”י המאורים, המתיישבים הראשונים בניו זילנד. במהלך משלחת במאה ה-20 המדענים מצאו רגל גדולה של אחת העופות שהשתמרה בצורה מפליאה במשך מעל 100 שנים.

2. מקדש סאקסאיואמאן, פרו

עבודת האבן המושלמת של מתחם המקדש העתיק ששימש את בני האינקה הושלמה ללא טיפה אחת של מלט. בחלק מהאזורים של החומות אי אפשר להעביר אפילו נייר בין האבנים. פני השטח של כל אבן יש שטח חלקים והפינות מעוגלות, איך זה נבנה? אף אחד לא יודע.

3. שער השמש (טיוואנאקו), בוליביה

טיוואנאקו הוא אתר עתיק ומסתורי בבוליביה שהוכרז כאתר מורשת עולמי. מספר ארכיאולוגים מאמינים שהעיר העתיקה הייתה המרכז של אימפריה גדולה במהלך המילניום הראשון לספירה. השער חצוב מאבן אחת, אך שבור במרכזו. באמצע השער מגולפת דמותו של אל השמש וקרני אור יוצאות מפניו לכל הכיוונים. החלק העליון מקושט בגילופים מורכבים הכוללים דמויות אדם, נשרים וסמלים, אבל לאף אחד אין מושג מה עומד מאחורי הגילופים האלו, אולי יש להם משמעות אסטרולוגית או אסטרונומית.

4. מערות לונגמן, סין

מערות אלה גולפו מאבני גיר על ידי ידיים אנושיות. עבודה קשה כזו היה מחייבת את השתתפותם של אלפי אנשים. עם זאת, אין כל אזכור על המערות, או על השיטות בהן השתמשו כדי לבנות אותן, בתיעודים היסטוריים.

5. האובליסק הלא גמור, מצרים

אובליסק הוא מבנה צר וגבוה בעל 4 פנים וקצה עליון בצורת פירמידה. האוביסקים נבנו במצריים העתיקה והוצבו בכניסה למקדשים. האובליסק שבתמונה בתחילה גולף מתוך סלע יחיד, אך נראה כי הוא החל להיסדק. הוא הושאר במצב הזה, לא גמור. והגודל שלו פשוט מדהים!

Credit:

Credit: twitter.com

דף 1 מתוך 2

אהבתם? שתפו עם החברים:קבלו כתבות חדשות בנושא
טכנולוגיה ומדע ישירות למייל