6 סודות שלא הכרתם לגידול ילדים טובים יותר לפי חוקרים מאוניברסיטת הארווארד!

לגזור ולשמור.כולנו שואפים שהילדים שלנו יגדלו ויהיו במקסימום ראש הממשלה ובמינימום רופא בכיר באיכילוב, אבל מה לעשות, חוץ מכמה גנים משובחים ונסיון לחינוך טוב כמה שאפשר, אין לנו יותר מדי מה לעשות.

כל ילד הוא עולם ומלואו ומי שיש לו כמה ילדים יודע כבר, שהם לא יוצאים כמו שטנץ ולמרות הגנים ולמרות החינוך הזהה, הם יוצאים שונים לגמרי.

אבל מסתבר, לפחות על פי אוניברסיטת הארווארד בארצות הברית, שיש כמה דברים בסיסיים שאנחנו צריכים לשאוף לחנך את הילדים שלנו אליהם, שיכולים להפוך את הילדים שלנו למוצלחים ומצליחים בעתיד.

רוב הסיכויים שאתם כבר עושים את כל זה, אבל שווה בהחלט להפנים כמה הדברים האלה חשובים בשביל לעזור להם להיות אחראיים, מלאי חמלה ואדיבים.

והכי חשוב- זכרו, לא משנה כמה נסביר להם איך צריך להתנהג, אם לא נתנהג כך בעצמנו, לא עשינו שום דבר…

1. למדו אותם לשלוט ברגשות שלהם.

כעס, עצב ואכזבה יכולים להשפיע על הילדים שלנו, בדיוק כפי שהם יכולים להשפיע עלינו כמבוגרים… אבל אנחנו עדיין יכולים ללמד את הילדים שלנו, איך להתמודד עם רגשות שליליים ואיך לא לבזבז יותר מדי אנרגיה עליהם.

כשהילד שלכם רגוע, למדו אותו את הטריק הבא: קודם לנשום עמוק דרך האף, ואז לנשוף דרך הפה, ואז, לספור עד חמש. אם אתם רואים שהילד שלכם על סף זעם… 

הזכירו לו את שלושת השלבים האלו ובצעו אותם יחד איתו.

1

2. למדו אותם לקחת אחריות על מעשיהם.

אמא ואבא משמשים כמודלים לילדים שלהם. הילדים שואפים להיות דומים לנו ולחקות אותנו.

דברו איתם על המוסר ועל הרעיון של עזרה הדדית ועל השמירה על העולם שסביבנו. 

הסבירו מה זה אומר לקחת אחריות על מעשים. והכי חשוב – אל תשכחו להתנהג בהתאם למילים שלכם ולעודד ולפרגן להם כשהם לוקחים אחריות.

2

3. למדו אותם להיות רחומים.

עזרה לזולת מלמדת את הילד לחוש חמלה לא רק כלפי משפחה או חברים אלא כלפי כל מי שזקוק לעזרה.

בקשו מהם לדמיין איך הם היו מרגישים אם הם היו הילד החדש בכיתה – זו דרך מעולה לגרום להם לחשוב על הדברים האלה… נסו גם לדבר איתם על בעיות אוניברסליות יותר: ‘מה היית עושה למען ילדים שאין להם מה לאכול?’ ו’איך היית עוזר לאלה שאין להם בית?’  

להורה יש חלק הרבה יותר גדול ממה שאתם חושבים בפיתוח תחושת האחריות החברתית של הילד.

3


שתפו עם החברים שתפו עם החברים