מחקר חדש מוכיח שככל שתבלו יותר זמן עם ההורים שלכם, כך הם יחיו יותר שנים!

מתי לאחרונה הלכתם לבקר את הורים שלכם? הרמתם להם טלפון? שאלתם לשלומם?…

ואני לא מדברת רק על ארוחות שישי…

החיים שלנו מכתיבים לנו סדרי יום מטורפים ואנחנו מנסים לתמרן בין מליון דברים ולפעמים קצת שוכחים מאיפה באנו, ליטרלי, וקצת מזניחים את הורים שלנו.

אם עד עכשיו חשבתם שחשוב לבקר את הורים שלנו כי בלוחות הברית נכתב “כבד את אביך ואת אמך”, עכשיו תגלו שהסיבה היא לא פחות מעניין של חיים ומוות!

חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה גילו לאחרונה איך אפשר להאריך את החיים של ההורים שלנו ואיך הופכים אותם לטובים יותר!

מתברר כי בדידות ממלאת תפקיד מרכזי בהאצת תהליך ההזדקנות והתמותה.

מדענים צפו, במשך 6 שנים של מחקר, בכ-1,600 מבוגרים שהגיל הממוצע שלהם הוא 71. הם לא התייחסו לנתונים כמו בריאות ומצב סוציו אקונומי, הם בחנו רק בדידות. הם גילו כי רק 14% מהנבדקים שלא היו בודדים וזכו לביקורים רבים מבני המשפחה שלהם, נפטרו. זאת לעומת 23% מהנבדקים שבני משפחתם לא בקרו אותם כמעט.

הם גילו גם, שהאנשים שיותר נוטים לשים דגש על קשר רציף עם בני משפחתם, הם המבוגרים יותר. במקביל הילדים והנכדים דורשים פחות תקשורת עם בני המשפחה, בעיקר בגלל העובדה שהם עסוקים יותר.

אנחנו ממהרים להתייעץ עם ההורים והסבים שלנו, כשאנחנו צריכים משהו כמו מתכונים, כסף, עצה טובה או אפילו סתם חיבוק. אבל חשוב לזכור כמה זמן ותשומת לב הם נתנו ועדיין נותנים לנו וכמה הם זקוקים עכשיו לטיפול, לדאגה ותשומת הלב שלנו.

Credit:

Credit: pixabay

אפילו אם זה רק כמה שעות בשבוע, או רק טלפון קטן ביום ותוכלו להגדיל משמעותית את הסיכויים שלהם לחיות חיים ארוכים יותר ובעיקר – מאושרים יותר.

שווה בהחלט, לא?…

מקור: Bright Side

אהבתם? שתפו עם החברים:קבלו כתבות חדשות בנושא
טיפים ורעיונות מדליקים ישירות למייל