זאת הסיבה שגברים שנשואים לנשים חכמות חיים יותר לפי המדע!

איזה עוד הוכחות אתם צריכים כדי להבין שאופי חשוב יותר מיופי?אם תשאלו גברים מהי האישה האידאלית, מעבר לתכונות הקשורות ליופי, האם “אינטליגנציה” ו”חוכמה” יהיו בין התכונות המובילות ביותר?

ובכן, מתברר שכדאי שיהיו.

מחקר חדש מצא כי גברים שנשואים לנשים חכמות חיים יותר שנים. מעבר לכך שיש קשר ישיר בין השכל של הנשים לבין אורך תוחלת החיים של בעליהן, לאותם גברים יש גם פחות סיכוי לחלות בדמנציה.

Credit:

Credit: © Digital Vision

המחקר שנערך באוניברסיטת אברדין שבסקוטלנד בדק את רמת הבריאות אצל תאומים זהים. הממצאים המפתיעים הראו שלגברים שהיו נשואים לנשים חכמות יותר היה פחות סיכוי לחלות במחלות ניווניות, הם חיו חיים ארוכים ומאושרים יותר, ונטו פחות לסבול ממחלות כמו דמנציה ואלצהיימר.

דבר מפתיע נוסף שמצאו הוא שלחלק מאותם גברים מצאו בסריקה מוחית סימנים לדמנציה, אבל הם לא סבלו כלל מתסמיני המחלה. למעשה, הם היו נחושים לתפקד באופן מלא.

ההסבר שהחוקרים נתנו במחקר הוא שנשים חכמות עוסקות בתחומים שמאתגרים את האינטלקט ומגרים את המוח כמו למשל תשבצים וחידונים. מחקרים שנעשו בעבר הוכיחו את יעילותן של פעילויות מסוג זה כמסייעות בהגנה מפני מחלות שכחה.

כמובן שיש עוד דברים שמשפיעים על תוחלת חיים כמו גורמים סביבתיים, גנים, בריאות ועוד, אבל אנחנו לא יכולים להתעלם מממצאי המחקר הזה.

או במילים אחרות: יאללה, תייגו את הבעלים שלכן שיקראו את הכתבה. הם כבר יודעים במה הם זכו, אבל עכשיו אולי הם יעריכו אתכן אפילו יותר. בכל זאת, בזכותכן הם יחיו יותר זמן ;)

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים