יש לכם את החור הקטן הזה מעל האוזן? אז זאת הסיבה האמיתית שהוא קיים!

בגוף שלנו יש פה ושם כמה איברים שאנחנו ממש לא מבינים למה הם נחוצים כמו תוספתן, שיני בינה או הזרת הקטנה של הרגל. אבל האם פעם שאלתם את עצמכם למה יש לכם את החור הקטן הזה מעל האוזן?

מסתבר שרק לאחוז אחד מהאנשים יש את החור הקטנטן הזה מעל האוזן, ואנחנו לא מדברים על חור של פירסינג או תזכורת לחוד של עיפרון שכולנו חטפנו בחלק של הגוף באיזשהו שלב בבית הספר, אלא בחור מולד שנמצא בחלק שבין האוזן לרקה.

אז למה הוא קיים?

ובכל התשובה קצת הזויה, אבל ככל הנראה מדובר בשריד אבולוציוני של זימי דגים.

כן… דגים, שמעתם נכון!

ביולוג אבולוציוני בשם ניל שובין פעם טען שבני האדם הם מעין גרסה משופרת לכל בעלי החיים (ולאו דווקא רק של הקוף) ושייתכן שבעברנו המאוד מאוד מאוד רחוק (למעלה מ-3 מיליארד שנים) היינו דגים!

זה לא אומר שאתם יכולים לצלול ולנסות לנשום דרך החור הזה. לחור הזה כבר מזמן אין משמעות וחוץ מלתפקד על תקן תזכורת היסטורית אין באמת אפשרות לעשות איתו משהו.

אגב, אם אתם רוצים לשמוע עוד כמה פרטים מעניינים עליו אז כדאי שתדעו שלפעמים אנשים נולדים עם שני חורים כאלו, אחד מעל כל אוזן, אבל רוב האנשים נולדים עם חור אחד שבדרך כלל מופיע בצד ימין, שמו המדעי הוא “סינוס פריאוריקולרי” ויש מדענים שטוענים שזה סתם פגם גנטי.

ואם כבר מדברים על פגמים באוזניים, בפגם הזה כבר בטוח נתקלתם

Credit:

Credit: Patrick

הגבשושית או הבליטה הקטנה הזאת באוזן נקראת “גבשושית דרווין” על שם אבי תורת האבולוציה. היא הרבה יותר שכיחה וקיימת אצל כ-80% מהאוכלוסיה ומשמשת גם כן כשריד היסטורי.

בשורה תחתונה, זה די מדהים איך המכונה המטורפת הזאת שנקראת “גוף האדם” משתנה כל הזמן כדי להמשיך לשרוד. חבל שאנחנו לא יכולים לדעת איך הדורות הבאים שלנו יראו בעוד מיליוני שנים, בהנחה שלא יתנגש איזה אסטרואיד בכדור הארץ או עוד איזה כמה תרחישים הוליוודיים לא עלינו.

מקור: theladbible

אהבתם? שתפו עם החברים:קבלו כתבות חדשות בנושא
טכנולוגיה ומדע ישירות למייל