לא תאמינו מה קורה לגוף שלכן 10 שעות אחרי שאתן מורחות לק!

צר לנו לבשר לכן את החדשות הנוראיות האלו… אבל מסתבר שבין כל הדברים הלא בריאים שמסתובבים בינינו, מסתתר גם הלק לציפורניים.

כן, הלק התמים שלעולם-לעולם לא יוצא מהאופנה ועושה את החיים שלנו הרבה יותר צבעוניים וכיפיים, הוא מסוכן לגמרי לבריאות שלנו!

אנחנו יודעים שהחדשות האלו ממש מדכאות, אבל לא הכל אבוד. יש גם לקים שהם לא מזיקים, ואתן רק צריכות לשים לב לתווית המרכיבים – אז קראו ולמדו!

מה האיום העיקרי לבריאות שלנו?

הסכנות מלק נובעות מהרעילות שלו. כמה לקים מודרניים מכילים חלק מהרכיבים הבאים, שעלולים לפגוע בבריאות שלנו:

* Toluene – חומר שמשמר את הפיגמנט של הלק. טלואן יכול להשפיע על מערכת העצבים המרכזית ולגרום הפרעות ברבייה, כאבי ראש, חולשות, התעלפויות ובחילה, ואלו רק חלק מתופעות הלוואי האפשרויות שהחומר הזה עלול לגרום.

* Formaldehyde – גז חסר צבע המסייע להגדיל את חיי האחסון של הלק. אם אתם סובלים מאלרגיות, מגע עם פורמלין עלול לגרום לכוויות כימיות ובמקרים חמורים יותר אף להפרעות בקצב הלב, עוויתות וגם סרטן.

* Dibutyl Рhthalate  רכיב זה משמש לריח. נוכחותו של הרכיב מסוכן כיוון שעלול לגרום למחלות גניקולוגיות ומחלות של דרכי הנשימה. 

מדענים ערכו מחקר עם קבוצה של 24 נשים. 6 שעות לאחר שצבעו את ציפורניהן, המשתתפות הציגו רמות גבוהות של הכמיקל דיפיאניל פוספט – שנוצר בתהליך חילוף החומרים. 10 שעות לאחר תחילת הניסוי, רמות הדפיאניל פוספט בגופן עלה לפי 7 מעל הנורמה – תוצאות מדאיגות ממש!

איך לבחור לק שלא ייפגע בבריאות שלכן?

קראו את התווית כדי לוודא שהמוצר אינו מכיל Formaldehyde ונגזרות שלה, Toluene או camphor. לפני שאתן קונות לק, לא משנה כמה הגוון שלו מושלם, בראש ובראשונה שימו לב למרכיבים שלו ותזכרו שהבריאות שלכן בידיים שלכן!

מקור: brightside

אהבתם? שתפו עם החברים:



קבלו כתבות חדשות בנושא
כתבות כאלו ישירות למייל