10 שינויים בגוף שלכם שבשום אופן אסור לכם להתעלם מהם!

כי יש דברים שהם לא רק בגלל החורףכולנו עוברים שינויים. מגיל קטן אנחנו גדלים ומתפתחים באופן טבעי, ואז כשסוף סוף הגענו ל”צורה הסופית” שלנו אנחנו משנים עוד קצת, אבל הפעם ביוזמתנו. אם זאת תספורת קיצונית ומופרעת או קעקוע של מרד נעורים, או סתם עוד כמה קילוגרמים עודפים תודות לחגים.

אבל יש גם מקרים בהם השינויים שעוברים על הגוף שלנו, הם דווקא איתותי אזהרה של הגוף שלנו, שמנסה לסמן לנו שמשהו לא תקין ומבקש מאיתנו לעצור לרגע את המירוץ הזה שנקרא חיים.

אז כמובן שלא צריך להיבהל מכל שינוי קטן, אבל אם יש יותר מאחד מהסימנים הבאים, כדאי מאד שתלכו להיבדק…

1. שפתיים יבשות או סדוקות

אם יש לכם קצת יובש כתוצאה מהחורף, אין צורך להיבהל. אבל כשהעור מתחיל להתקלף ברמה מוגזמת, זה בהחלט יכול להיות סימן לאלרגיה. מומלץ לבחון מחדש את מוצרי הקוסמטיקה או ההיגיינה שאתם משתמשים בהם, המזון שאתם אוכלים וגם לתרופות שאתם צורכים.

סדקים בפינות הפה עשויים להצביע על מחסור בויטמינים A, B ו-E. אם בנוסף אתם מרגישים גם יובש בעיניים ובפה ויש לכם בעיות במערכת העיכול, מומלץ שתבקרו את הרופא בהקדם, מאחר ושילוב של כל התסמינים האלו יחד עשוי להצביע על מחלה אוטו-אימונית, כגון תסמונת שיוגרן.

2. נשירת גבות

מעבר לכך שגבות עבות הפכו לטרנד אופנתי בשנים האחרונות, הן גם נותנות אינדיקציה על המצב הבריאותי שלכם. נשירה של גבות מדי פעם היא דבר שכיח, אבל אם אתם שמים לב לנשירה מוגברת, קרחות קטנות או מצב קיצוני יותר של היעלמות הגבה לחלוטין, מומלץ כי תפנו לרופא בהקדם, מאוחר וייתכן שיש לכם בבעיה בבלוטת התריס.

3. התפתחות לקויה של הציפורניים

מראה הציפורניים שלנו יכול להגיד הרבה על מצבנו הבריאותי. ציפורניים דקות וחיוורות הן סימן לאנמיה ולמחסור בברזל,  ואילו ציפורניים בגוון צהבהב יכול להיות סימן לבעיות בקיבה או זיהום. כתמים לבנים על הציפורניים, הם סימן למחסור באבץ, נחושת ויוד. ציפורנים שצבען בהיר יכולים להיות אינדיקציה על כך שיש לכם חוסר בויטמינים, קלציום, ברזל ובטא-קרוטן.

4. שפתיים חיוורות עם שוליים בהירים

אם השוליים של השפה נפוחים ומופיעים עליהם בועות קטנות, מדובר ברגישות לאור אולטרה סגול, ולכן מומלץ שתצמצו בהקדם את החשיפה לשמש ותשתמשו בתכשירי הגנה. אם גם החלק הפנימי של השפה נפוח, ייתכן שאתם סובלים מנוירוזה וגטטיבית, שהטיפול בה כולל נטילת תרופות הרגעה בשילוב של משחות אנטי-דלקתיות.

נפיחות קיצונית ושפתיים אדומות לעומת זאת, הן בדרך כלל סממן לתגובה אלרגית.

5. פנים אדומות

אם נתעלם לרגע מהמקרים בהם הפנים שלנו הופכות לאדומות בעקבות פעילות גופנית, שינויים במזג האוויר, או אפילו שתיית אלכוהול, יש כמה מקרים בהם כדאי לשים לב לשינוי בצבע הפנים.

אצל נשים מעל גיל 40, הפנים הופכות אדומות בגלל ירידה ברמת ההורמונים בגוף, אינדיקציה על תחילת גיל המעבר.

פנים אדומות יכולות גם להצביע על זיהום, או פנים אדומות באופן חלקי יכולות להעיד על כך שהאדם נמצא בלחץ גדול.

6. עקבים יבשים

לרוב העקבים שלנו מתייבשים בגלל חוסר בויטמינים A ו-E, אך זה יכול גם לקרות בגלל זיהום פטרייתי שמשפיע על כל שכבת המגן החיצונית של העור שלנו (האפדרמיס). במקרה כזה, לרוב יופיעו גם סדקים גדולים והציפורניים יצהיבו.

במידה והיובש לא נעלם לאחר שימוש בתכשירים מתאימים ונטילת ויטמינים, ייתכן שזה מעיד על הפרעה אנדוקרינית (הקשורה להפרשת הורמונים).


שתפו עם החברים שתפו עם החברים