10 שינויים בגוף שלכם שבשום אופן אסור לכם להתעלם מהם!

כי יש דברים שהם לא רק בגלל החורף7. ידיים ועור יבשים

בתקופת החורף כפות הידיים שלנו הופכות ליבשות, תופעה נורמלית שניתנת לטיפול באמצעות קרמי לחות ונטילת ויטמינים. אך אם מדור בתופעה שאינה חולפת ונמשכת לאורך זמן, מומלץ לפנות לרופא עור, מאחר וידיים יבשות הן אחד מהתסמינים של סכרת או של תת-פעילות של בלוטת התריס.

במידה וגם עור גופכם יבש, מתקלף וסדוק, ייתכן שאתם סובלים מדרמטיטיס, כתוצאה מחשיפה לחומרים רעילים.

8. עיוותים ברגליים

כיפוף של הרגל כלפי פנים ושינוי בצורת הרגל המלווים בכאבים הם מאפיינים המעידים על קיומו של פלטפוס.

פלטפוס שכיח יותר אל נשים, מאחר ושימוש בנעלי עקב גורם לחלוקת משקל לא שיוויונית בין הרגליים.

כאשר קשת הרגל אינה מצליחה לשאת יותר את משקל הגוף, זה מתבטא בתחושת אי נוחות בכף הרגל וכאבים, וזוהי גם אינדיקציה כי החל שינוי בצורתה של הרגל!

9. כתמים לבנים על השיניים

פלואורוזה (הנקראת גם רעלת פלואור) היא תופעה שיכולה להתפתח אצל ילדים מתחת לגיל 8 בלבד. היא יכולה להתחיל עוד בשלב שלפני בקיעת השיניים או לאחר הבקיעה (במקרים בהם הילד צרך כמויות גדולות של מים או מוצרים עם כמות גדולה של פלואוריד).

קיימים 5 דרגות של פלואורוזה – “בסימן שאלה”, “מתון מאד”, “מתון”, “בינוני” ו”חמור”.

שלושת הראשונים מתאפיינים בהופעה חיצונית של כתמים על פני השיניים, בעוד ה-2 האחרונים יכולים להוביל לרקבון ברקמות השיניים והתפוררות שלהן.

10. נשירת שיער

אדם ממוצע מאבד כ-100 שערות ביום, כחלק מהתהליך הנורמלי של צמית זקיקי השערות, שאורך בין שנתיים ל-8 שנים, שבסופו השערה נושרת וצומחת אחת חדשה במקומה.

אבל אם אתם שמים לב לנשירה בכמויות גדולות, כדאי מאד להתייעץ עם רופא, כי יש לא מעט סיבות שעשויות לגרום לכך – החל בבעיות עור, וכלה בבעיות בבלוטת התריס, מחלות אוטו-אימוניות ועוד.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים