10 חלומות נפוצים ולמה אסור לכם להתעלם מהם!

נפילה, הריון או שיניים נופלות - זה מה החלומות שלנו מנסים להגיד לנו!מאז שחר האנושות אנחנו מנסים לפענח את החלומות שלנו. בין אם זה חלום מתוק שקשה לנו להפרד ממנו או סיוט שגורם לנו להתעורר בבהלה, יש משהו בחלומות שמשאיר אותנו עם הרבה תהיות ושאלות לא פתורות.

הרי כולנו יודעים שחלומות הם הצצה קטנה לתת-מודע, אבל לא תמיד ברור מה המסר שהתת מודע מנסה להעביר לנו.

בדיוק בגלל זה ריכזנו לכם 10 הסברים פסיכולוגים לחלומות הכי שכיחים שיש  – מנפילה, דרך הריון ועד נפילת שיניים, שיעזרו לכם להבין מה הדברים שבאמת מטרידים אתכם בחיים האמיתיים ואיזה שינויים אתם פשוט חייבים לעשות!

1. נפילה

בילדות יש לנו לא מעט חלומות שבהם אנחנו עפים. ככל שאנחנו מתבגרים, התעופה הופכת לנפילה. החלומות על הנפילה, כך טוענים פסיכולוגים, מעידים על פחד מאובדן שליטה. החולם חושש לאבד שליטה על משהו חשוב בחיים שלו. אם חלמתם על נפילה, נסו לחשוב על איזה תחום בחייכם זה מעיד: עבודה, קריירה, זוגיות, מצב כספי ועוד.

הסבר מדעי אחר, מספיר את התופעה כחלק ממבנה המערכת העצבית שלנו. לפני שאנחנו נרדמים, הגוף שלנו מתחיל להירגע ולהיכנס ל-“מצב שינה” – הדופק מאט, לחץ דם יורד, חום הגוף יורד והמוח עלול בטעות לקבל דיווח על כך שאנחנו מתים ולכן הוא שולח אות כדי לבדוק אם זה נכון. “ההקפצה” הפתאומית הזאת מורגשת לנו כ-“נפילה”.

2. שיניים נופלות, פציעות ומוות

תת-המודע שלנו רואה בשיניים נשק איתו אנחנו “לוקחים ביס” וכובשים את העולם. ייתכן וחלום על שיניים נופלות יכול להצביע על חוסר שליטה בעולם האמיתי.

הסבר חלופי מקשר שיניים נופלות עם זעם כבוש. כשאנחנו כועסים ולא רוצים להראות זאת, אנחנו חושקים שיניים. ייתכן והחלום מסמל לנו שהגיע הזמן להיפטר מרגשות שליליים.

אם חלמתם שמישהו קרוב אליכם נפצע, נפגע או מת, זה יכול מאד להפחיד. אבל בפועל, מדובר בחלום הרבה פחות דרמטי שבסך הכל מזכיר לנו שבחיים יש שינויים. לפעמים צריך להשאיר דברים בעבר ולהתקדם אל עבר העתיד.

אם חלמתם על לידה או הריון, סימן שמשהו חדש עתיד להתרחש בחיים שלכם.

3. כישלון בבחינה או בהופעה לפני ציבור

אתם באמצע המבחן ופתאום מבינים שאתם לא זוכרים שום דבר? חלומות כאלה יכולים להופיע באותה תדירות גם בקרב תלמידי בית ספר, גם בקרב סטודנטים וגם בקרב אנשים שכבר מזמן סיימו ללמוד.

בדרך כלל חלומות כאלה מעידים שממש לפני שנרדמתם הייתם בלחץ ממשהו. בפעם הבאה נסו להירגע לפני שאתם נכנסים למיטה ועוצמים עיניים.

4. בגדים לא מתאימים למאורע או היעדר בגדים בכלל

5. לברוח ממישהו או להיות מוצא להורג

לחלומות כאלה יש כמה פרשנויות. אנשים שבחיים האמיתיים נמנעים מעימותים יסבלו מלומות רדיפה.

שימו לב למה רודף אתכם – זה יכול לסמל את התחושה הלא נעימה או את הסיטואציה שאתם מנסים להדחיק בחיים האמיתיים (כמו למשל התמכרות או חוב). האם זה אדם שרודף אחריכם? האם זה מישהו שאתם מכירים? נסו לחשוב על האסוציאציות שאותו אדם מעלה בכם – זה יכול לרמז לכם על מישהו אחר בחיים שלכם או אפילו לק מהאישיות שלכם שאתם נמנעים מלהתמודד איתם במציאות (כמו למשל כישרון חבוי)

יש טוענים שחלומות על המרדף הם תזכורת לאבות אבותנו, האנשים הקדמונים, שהיו רצים כדי להציל את עצמם.

עוד 5 הסברים לחלומות נפוצים – בעמוד הבא…