10 חלומות נפוצים ולמה אסור לכם להתעלם מהם!

נפילה, הריון או שיניים נופלות - זה מה החלומות שלנו מנסים להגיד לנו!6. שואה או אפוקליפסה

כל אחד מאיתנו חלם לפחות פעם את על שואה, התרסקות מטוס או אסון גרעיני בחיים. חלומות אלה יכולים לסמל מצבים אישיים שיצאו מכלל שליטה. כמובן, אסור לשלול גם חשיפה לחדשות מדאיגות בטלוויזיה או אינטרנט, הם יכולים לגרום לנו להרגיש פגיעים גם אם לא נראה זאת כלפי חוץ.

לפעמים בחלום בלהות אנחנו רוצים לצרוח מלוא הגרון, אבל הקול לא יוצא. רופאים מדווחים על מצב שנקרא “שיתוק שינה” שקורה בגלל שבשלב השינה העמוקה (REM) אנחנו לעתים חולמים שאנחנו הולכים, קופצים, רצים ומדברים – כדי שלא נעשה זאת מתוך שינה, המוח משתק את שרירי הגוף. לעתים המוח מתעורר משלב השינה העמוקה כמה שניות לפני הגוף וזה מונע מאיתנו לזוז. “שיתוק שינה” היא אחת התופעות המסקרנות ביותר שנחקרו בכל הקשור לחלימה.

7. ציוד או כלי רכב שלא מתפקד

אתם חולמים שאתם מנסים להתקשר למישהו, אבל הטלפון נשבר אצלכם בידיים. אתם נוהגים כדי להספיק להגיע לעבודה או לאסוף ילד מהגן, אבל האוטו מתקלקל או יוצא מכלל שליטה. חלומות כאלה מאפיינים יותר נשים ומסמלים חשש מאובדן שליטה רגשי במערכות יחסים.

אם בחלום אתם מנסים לתפעל כלי רכב או ציוד כלשהו ולא מצליחים, זה מעיד לעתים כי בחיים האמיתיים חסרה לכם תמיכה של אנשים אחרים.

8. הריון

כמה שזה לא נשמע מוזר, לא רק נשים יכולות לחלום על ההריון. פסיכולוגים טוענים שהריון מסמל משהו חדש שצומח בתוכנו. בתת מודע אנחנו חולמים על “לידה” של פרויקט חדש. זה יכול להיות כל דבר – לכתוב ספר, לשפץ את הבית. זה הזמן להציב לעצמכם את המטרה ולעשות את מה שתכננתם כבר הרבה זמן.

9. איחור

אם בחלום אתם רודפים אחרי רכבת שיוצאת מהתחנה או מאחרים לפגישה חשובה, בחיים האמיתיים אתם כנראה חשים החמצה של משהו חשוב. אם אתם מנסים להספיק הרבה דברים, אבל לא עומדים בדדליין, ייתכן והמוח שלכם מסמל לכם לתכנן את המסלול מחדש.

10. חדר לא מוכר

חלומות כאלה קשורים למודעות עצמית. אם בחלום מתגלה חדר לא מוכר בבית שלכם, ייתכן ואתם לא מכירים בתכונה כלשהי שלכם או מתכחשים לה. פסיכולוגים טוענים שחדרים בחלום שלנו מתקשרים לתהליכים בחיים האמיתיים. למשל, מטבח בו מכינים אוכל, מעיד על השינויים הפנימיים אצלכם. חדר אמבטיה – משחרר אתכם ממטען לא רצוי. נסו לחשוב מה מסמל עבורכם חדר מסוים ותבינו מה ניסה לרמוז לכם התת-המודע.

מקור: brightside

שתפו עם החברים שתפו עם החברים