10 טעויות נפוצות שהורים עושים, וממש מתחרטים עליהם כשכבר מאוחר מדי!

הכתבה שכל הורה חייב לקרוא!כל הורה רוצה שהילד שלו יהיה הכי מאושר, ויגדל להיות מוצלח ומוכשר. בשביל לגרום לזה לקרות, הורים רבים עובדים יותר מדי שעות כדי לקנות לילד את הצעצועים הכי חדישים, אחרים קפדנים מדי על כל דבר קטן כדי שהילד יגדל להיות מכוון מטרה וממושמע, בעוד שאחרים דווקא יעדיפו לתת לילד את חופש הבחירה וילמדו אותו לקבל החלטות בעצמו.

לכל זוג הורים יש דרך משלהם לחנך את ילדיהם, אבל יש דבר אחד משותף לכולם: הם מסתכלים אחורה ומצטערים על דברים שעשו או לא עשו…

ריכזנו לכם 10 טעויות שרוב ההורים עשו, וכדאי שתמנעו מהן כמה שיותר מוקדם כדי שלא תסתכלו אחורה בחרטה! תודו לנו אחר כך :)

1. הם לא נהנו מהתקשורת עם הילדים שלהם.

ילד קטן שגדל במהירות והופך מתינוק לאדם יחסית עצמאי באמת צריך קשר מתמיד עם מבוגרים. אבל האמת היא, ההורים צריכים את התקשורת הזו גם כן. נכון, בחיים המודרניים יש פחות זמן פנוי וזה בסדר אם האמא עושה משהו בזמן שהילד שלה משחק. אבל אם אתם הופכים את זה להרגל, בשלב מסוים אתם עשויים להבחין שהילד שלכם כבר גדל וחי את החיים של עצמו.

אין דרך להחזיר את הזמן שאיבדתם, אז נסו להיות קרובים לילד, לא רק פיזית אלא גם מנטלית. תהנו מהזמן שאתם מבלים איתו.

2. הם לא חיבקו את הילד לעיתים מספיק קרובות

מדענים הוכיחו את חשיבותם של החיבוקים לבריאות (הן לבריאות המוסרית והן לבריאות הגוף). ישנם הרבה יתרונות ברורים, אבל סביר להניח שאתם מסכימים שלפעמים פשוט כיף לחבק את הילד שלכם!

לפעמים הורים לא עושים את זה מסיבות שונות ורובן פשוט בגלל סברות מוטעות או מחשבות מיושנות (כמו לדוגמא עצות שמספרות לאמהות, “אל תחזיקו אותם יותר מדי זמן, הם יתרגלו לזה…”).

עם הזמן, הילד יגדל ולא ייתן לכם לחבק אותו. אז תתענגו על הרגעים האלה כל עוד אתם יכולים!

3. הם לא צילמו מספיק תמונות וסרטונים

כמובן, שום דבר רע לא יקרה אם לא תצלמו. זה לא ישפיע על מצבו הנפשי של הילד, על תכונותיו המוסריות או על בריאותו הגופנית. אבל סביר מאוד שבעתיד, תרצו לזכור את הרגעים החשובים בחייכם ולשתף את הרגשות שחוויתם עם הילד שכבר התבגר. הורים רבים באמת מצטערים שלא השתמשו במצלמה יותר.

לעולם לא תצפו שוב בסרטון של זיקוקים שצילמתם, אבל בהחלט תרצו לצפות (ויותר מפעם אחת) בצעדים הראשונים של הילד שלכם. אלבומי תמונות הם עדיין הדרך הטובה והאמינה ביותר לשמור את כל התמונות החשובות, למרות כל הטכנולוגיה שמקיפה אותנו.

4. הם לא כתבו את המילים הראשונות שהילדים אמרו.

אלה רק זכרונות טובים, ואתם כנראה תוכלו לחיות בקלות בלעדיהם אבל תמיד כיף שיש אותם!

5. הם לא שיחקו עם הילדים מספיק במשחקים יצירתיים.

זה ממש לא אומר שאם תשחקו במשחקים יצירתיים עם הילד שלכם, הוא בטוח יגדל להיות אמן גדול או מוזיקאי – אבל יש סיכוי כזה.

ראשית, אם תערבו את ילדיכם בפעילויות שונות, תוכלו לגלות במה יש להם עניין ובמה הם טובים. מאוחר יותר, תוכלו לעבוד על פיתוח נקודות החוזק שלהם. שנית, כל סוג של פעילות, לדוגמא קריאה בקול או משחק דמיוני עם הצעצועים, מפתחת את האינטלגנציה שלהם, הדמיון, ומגדילה את אוצר המילים שלהם. לבסוף, תחזקו את הקשר ביניכם ובין הילדים שלכם, וזו סיבה מספיק טובה לעשות משהו ביחד.

הורים מנוסים לעתים קרובות מתחרטים על כך שלא הבחינו בכישרון של ילדיהם, למרות שבחלק מהיכולות ניתן להבחין בגיל צעיר מאד. הציעו לילדיכם לנסות משחקים שונים ולקרוא כמה שיותר. 

יש בדף הבא עוד כמה דברים שאתם עשויים להתחרט עליהם…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים