10 טעויות נפוצות שהורים עושים, וממש מתחרטים עליהם כשכבר מאוחר מדי!

הכתבה שכל הורה חייב לקרוא!6. הם היו קפדניים מדי.

זה דבר אחד להוכיח את הילדים על דבר רע שעשו, אבל זה דבר שונה לחלוטין להציק על דברים קטנים ולא חשובים. יש מיתוס פופולרי שאומר שככל שהציפיות גבוהות יותר, כך האדם מצליח יותר. אבל במציאות, זה יכול לגרום בדיוק למצב ההפוך: לגרום לילדים לבעיות התנהגותיות ואפילו בעיות התפתחות. וכמובן, זה יכול לגרום למערכת יחסים גרועה עם הילדים שלכם וזה הכי נורא.

עונשים על ציונים גרועים גם הם עלולים להזיק, ולפגוע בהצלחה הכוללת של הילדים בבית הספר. הענישו ותגמלו את ילדיכם רק על דברים חשובים באמת. ציון נכשל או כוס שבורה אף פעם לא הרגו אף אחד…

7. הם לא לקחו בחשבון את הדעה של ילדיהם.

תכל’ס, לא נעים לשמוע הרבה פעמים “אתה צעיר מכדי להחליט”, או “מבוגרים יודעים טוב יותר”. אבל הפגיעה בילד שלכם היא לא הדבר הכי גרוע שעלול לקרות במקרה כזה. ילדים שדעתם לא נלקחה בחשבון לעיתים קרובות, עלולים לגדול להיות חסרי ביטחון.

וזה באמת הגיוני: איך תוכלו לדעת מה אתם רוצים מהחיים אם מישהו תמיד החליט עבורכם?! תנו לילדכם לבחור ולהביע את דעתו. מוטב לדבר ולשאול לדעתו, מאשר להתעלם ממנו ולהגביל אותו.

8. הם לא שימחו מספיק את הילדים שלהם.

זכרונות טובים מהילדות הם כאלה שלעולם לא תשכחו ואף אחד לא יוכל לקחת אותם ממכם. יותר מזה, חופשות קטנות יכולות להפוך להישגים גדולים מאוחר יותר: אם ילד גדל באווירה בריאה וזכה להרבה חוויות חדשות, אז ההתפתחות שלו פעילה ותקינהלילדים מאושרים קל יותר להסתגל לחיים הבוגרים ולהתחיל קשרים חדשים.

הורים גם כן נוסטלגיים לעיתים קרובות לגבי הזמן שבילו עם הילד. אז תהנו מזה ונסו להפוך את חייכם למעניינים יותר. וודאו שלילד שלכם יש כמה שיותר רגעים מאושרים בחייו.

9. הם לעיתים קרובות מקבלים את העצה של אחרים.

יש אנשים שאוהבים לתת עצות, וגם אם הן לא טובות אמהות צעירות מקשיבות להם לעיתים קרובות. כאשר אתם נתקלים ב”מומחים” שכאלה, תשמעו הרבה עצות על איך להתלבש, להאכיל, ולחנך את הילד טוב יותר. אבל האמת היא שאתם ההורים ואתם יודעים טוב יותר מכל אחד אחר מה מתאים לילדכם. כמובן, אתם יכולים להקשיב לעצות אבל אתם לא חייבים לבצע אותן.

ועוד דבר, אתם לא צריכים לתת לזרים להטיף לילד שלכם על ההתנהגות שלו. אתם תמיד צריכים לקחת את הצד של הילד ולגרום לו להרגיש שאתם תומכים בו ולא משנה מה. כאשר הוא זקוק לתמיכה, הוא צריך תמיד להיות מסוגל לסמוך עליכם.

10. הם לא היו לצד ילדיהם ברגעים החשובים באמת.

חלק מהדברים שאולי לא נראים רציניים עבורכם, דווקא חשובים לילדים שלכם. וכל בנאדם (במיוחד ילד) צריך מישהו לצידו ברגעים כאלה. גם אם נראה שיש לכם סיבה טובה לפספס את יום ההולדת של הילד שלכם, נסו שלא. בעתיד תצטערו להיזכר כמה אירועים חשובים פספסתם.

בחרו זמן לקשט את שולחן החג, ללכת להצגה, או לבקר את סבתא ביחד עם הילד. כל הדברים האלה חשובים, אז אל תפספסו אותם.

קרדיט תמונות:  Leisan Gabidullina   |   מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים