10 עובדות מדהימות שכנראה לא הכרתם ומוכיחות שלתינוקות יש כוחות על!

עובדה מס' 6 פשוט תדהים אתכם!תהיתם למה תינוקות בוכים בלילה כשהם בכלל לא רעבים? או למה התינוק החדש שלכם ישן ואוכל כל כך הרבה? יש המון דברים שבוודאי נראים לכם מוזרים בהתנהגות של תינוקות, והמדע ללא ספק ניסה לחפש להם תשובה – ובחלק גדול מהמקרים הוא גם מצא!

ריכזנו לכם 10 עובדות מטורפות על תינוקות שלא תאמינו איך לא ידעתם עד היום!

1. למה תינוקות בוכים בלילה אם הם מרגישים טוב ולא רעבים?

יש כאלה שמאמינים שתינוקות בוכים בלילה כדי למנוע מההורים שלהם “לארגן” להם אחים. דייויד הייג, הוגה התיאוריה הזו, מניח כי “יכולת” זו התפתחה במהלך האבולוציה מכיוון שלתינוק יש יותר סיכוי לשרוד אם לאמו אין ילדים אחרים.

יתר על כן, הייג חושב שיש גנים מסוימים שהתינוק ירש מהאם או מהאב והם אלה ש”גורמים” לו לבכות בלילה. במילים אחרות, אם התינוק יורש את הגנים של האם, הוא יהיה מעוניין בהריון נוסף ולא יטריד את ההורים שלו בלילה, ואם התינוק יורש את הגנים של האב, אז להיפך. הסיבה לכך עשויה להיות בגלל שהאבות לא יכולים להיות לגמרי בטוחים שהתינוק הבא יהיה גם שלהם, ולכן הגנים של הגברים כנראה לא מעוניינים בתהליך הריון נוסף.

2. כיצד מתפתח מוח של תינוק?

לאחר הלידה, המוח של התינוק גדל מהר מאוד: הוא מגיע לחצי מגודל המוח הבוגר בתוך 3 חודשים. יתר על כן, כבר ברחם התינוק מסוגל לחקור את העולם: מדענים חושבים שהעובר רואה הבזקים בהירים של אור, מזהה את קול אמו ואפילו בוחר שיר מועדף.

3. למה אנחנו לא יכולים לזכור דברים מהילדות המוקדמת שלנו?

אמנזיה אינפנטילית היא תופעה בה אנחנו לא יכולים לזכור אירועים שהתרחשו בשנים הראשונות לחיינו. מדענים אינם יודעים מדוע זה קורה, אך מחקר אחד מראה שתהליך הייצור של תאי מוח חדשים אצל ילדים מהיר יותר מאשר אצל מבוגרים, ותאים חדשים אלה מחליפים תאים ישנים אשר מאחסנים את הזיכרונות המוקדמים שלנו.

4. איך התינוקות מוצאים את הפטמה של האם בכוחות עצמם כשסתם מניחים אותם על הבטן שלה?

אם שמים תינוק על בטן אמו בשעה הראשונה לחייו, הוא ימצא בקלות את הפטמה של אמו. הסיבה לכ היא שריח הפטמות הוא כשל נוזל מי השפיר שבו התינוק חי במשך 9 חודשים.

אגב, הטעם שלנו מתחיל להתפתח ממש ברחם. לכן, מדענים מניחים שאם האם אכלה בצל, נוזל מי השפיר עשוי לקבל טעם של בצל. יתר על כן, כאשר התינוק מתחיל לאכול מזון של “מבוגרים”, הוא עשוי לאהוב יותר מזונות שאמו נהגה לאכול בזמן ההריון.

5. תינוק יכול להבריא את הלב של אמו

מחקר שבוצע באמצעות עכברים עזר להגיע לתגלית אחת חשובה: תאי הגזע של העובר מסוגלים לרפא את הלב הפצוע של האם לאחר התקף לב. היינה שודרי, המדענית שערכה את המחקר, חושבת כי העובר מרפא את הגוף של אמו כדי להגדיל את סיכויי ההישרדות שלו.

עדיין לא הוכח שלבני אדם יש את אותה יכולת, אבל בהתחשב בעובדה כי העובר חולק את התאים עם אמא שלו, אפשר לשער שהתיאוריה הזו די נכונה.

לעוד 5 עובדות שיפילו לכם את הלסת עברו לעמוד הבא>


שתפו עם החברים שתפו עם החברים