10 עובדות מדהימות שכנראה לא הכרתם ומוכיחות שלתינוקות יש כוחות על!

עובדה מס' 6 פשוט תדהים אתכם!6. ילדים יכולים להישאר בתוך הגוף של אמם לנצח!

ילדים יכולים ממש לחיות בתוך המוח של אמם. מדענים חקרו את מוחן של 59 נשים אשר מתו בין הגילאים 32 ל-101, וב-37 מהן נמצאו עקבות של כרומוזום Y (כרומוזום שקיים אצל זכרים בלבד) שיכול להופיע רק במהלך ההיריון.

תופעה מעניינת זו נקראת מיקרוכימריזם. תאי העובר נכנסים לגופה של האם, יוצרים עותקים משלהם, ונותרים שם במשך שנים. האישה המבוגרת ביותר שנמצא בעלת כרומוזום Y מאלה שנבדקו הייתה בת 94.

5. איך תינוקות שזה עתה נולדו רואים את העולם?

תינוקות רואים את העולם בצבעי שחור, לבן ואפור. בנוסף, הם לא רואים דברים ממרחק של יותר מ-30 ס”מ. אם המרחק גדול יותר, האובייקטים מטושטשים מדי עבורם. תינוקות מבחינים בין פרצופים וחפצים הנמצאים במרחק של מקסימום 25 ס”מ (זהו המרחק המשוער בינם לבין אימם במהלך ההנקה).

זה קורה כי הראייה הדו-עינית, והיכולת לערבב 2 תמונות שהתקבלו על ידי המוח משתי העיניים, עדיין נמצאת בתהליך של התפתחות.

8. למה ילדים מכניסים כל דבר לפה?!

ב -7 החודשים הראשונים, הילדים לא יכולים לגלות את העולם עם אצבעותיהם: המיומנויות המוטוריות העדינות שלהם עדיין לא מפותחות מספיק כדי לשפשף או למחוץ חפצים. אבל הם משתמשים בשפתיים ובלשון בצורה מושלמת, ולכן הם משתמשים בפה כדי לחקור את העולם סביבם.

9. למה תינוקות שזה עתה נולדו ישנים כל כך הרבה?

מוחם של תינוקות עושה שימוש ביותר מ-50% מכמות הגלוקוז מהמזון שהם צורכים, בעוד שמוחם של מבוגרים עושה שימוש ב-20% בלבד. מדענים טוענים כי זו הסיבה שתינוקות צריכים כל כך הרבה שעות שינה: כאשר הם ישנים, הגלוקוז נספג מהר יותר וטוב יותר.

10. למה תינוקות שזה עתה נולדו אוכלים לעיתים כל כך קרובות?

בטן של תינוק קטנה כמו אגוז כאשר הוא נולד, ולכן תינוקות נוטים לאכול לעיתים כל כך קרובות. פשוט אין להם מקום בבטן למנות גדולות יותר! אבל אל דאגה, האיבר הזה גדל מהר: תוך שבועיים הוא יגיע כבר לגודל של ביצה. לכן, אל תלחצו אם התינוק שלכם לא אוכל הרבה ופשוט דאגו להציע לו אוכל לעיתים קרובות יותר.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים