10 עובדות מרתקות על המוח שרק מעט אנשים יודעים, ושיוכיחו לכם שהמוח שלנו מסוגל לה-כ-ל-!

זה הכל בראש...המוח שלנו זה דבר פשוט מדהים. אם זה שהוא יכול לעזור לנו להשיג את המטרות הכי גדולות שלנו, או שהוא גורם לנו לחלום על חלומות שמתגשמים…

אבל רוב הדברים עוד נסתרים ויש לנו עוד הרבה מה ללמוד על המוח שלנו… בינתיים, הנה 10 עובדות על המוח שהרבה אנשים לא יודעים, והגיע הזמן!

1.

המוח שלנו מגיב לכל מחשבה ואינו יכול לדעת מה עובדה ומה פנטזיה. זו הסיבה שאנשים המתבוננים בעולם באמצעות משקפיים בצבע ורוד מרגישים מאושרים יותר, וזו הסיבה שגופנו מגיב לעיתים לפלצבו כתרופה אמיתית.

2.

תחושת העייפות במוח מתעוררת בגלל הרגשות שלנו. הרכב הדם הזורם במוח במהלך עבודתו הפעילה נותר ללא שינוי. אם כי למשל, דם מהוורידים של אדם שעבד כל היום משתנה במידה ניכרת.

3.

יותר ממחצית מהמחשבות שלנו מהיום הן מחשבות מאתמול. זו הסיבה שכל כך קשה לפסימיסטים לשנות את תפיסת העולם שלהם. הם צריכים ממש “לנקות” את מוחם ולגרום לו להגיב לדברים חיוביים לעתים קרובות יותר.

4.

מחשבות הופכות לחוויות חיים. לדוגמה, אם אתם חולמים על טיול לפריז, תוכלו לראות תזכורות לעיר הזו בכל מקום. אם אתם רוצה לשנות את העולם סביבכם, שנה את מחשבותיכם.

5.

המוח אינו שונה משרירים: הוא גם זקוק לאימונים. למידה, תזונה בריאה, שינה, נסיעה למקומות חדשים, פעילויות חדשות, ריקודים ואפילו משחק טטריס – כל אלה מועילים למוח שלך.

6.

גם כשאנחנו ישנים, המוח שלנו ממשיך לעבוד קשה. יתר על כן, פעילותו במהלך השינה אף גבוהה יותר מאשר במהלך היום.

7.

כדי לא לטבוע באלפי מחשבות שליליות, עלינו “להסתגר” בכדי לתת הפסקה למערכת החיסון שלנו. אל תשכחו לעשות מנוחה פעילה: עבור המוח שלנו, זה סוג הרגיעה היעיל ביותר.

8.

כדי “להציל” זיכרונות חדשים, המוח שלנו צריך להיפטר מזיכרונות ישנים. היה נחמד אם היינו יכולים להחליט מה לזכור ומה לשכוח. לשם כך, עלינו להשתמש במידע שאנו רוצים לשמור לעתים קרובות יותר.

9.

המוח שלנו מגיב לכאב, אך אינו מרגיש אותו בעצמו בגלל היעדר קולטנים נחוצים. אם כי עובדה זו אינה חלה על הרבה כלי דם, עצבים ורקמות המקיפות את המוח.

10.

כל סוג של פעילות גורם למוח שלנו ליצור קשרים עצביים חדשים. אם אנו חושבים שאיננו מסוגלים להשיג קידום, רעיון זה רק יחזק את התודעה שלנו לאורך זמן. אבל אם תשתמשו בביטוי “אני אצליח”, המוח עצמו ייתן לכם הזדמנויות לממש את מטרתכם.

לסיכום, אנחנו יכולים לשנות את החיים שלנו, אם רק נתאמץ!

מקור: Bright Side   
שתפו עם החברים שתפו עם החברים