10 הרגלים של אנשים עשירים שכל אחד צריך לאמץ!

הדרך לעושר שונה לחלוטין ממה שחשבתםמי מאיתנו לא חלם פעם להיות עשיר? שככה סתם פתאום יהיה לנו מלא כסף, שנוכל לעשות ולקנות כל מה שאנחנו רוצים. לבזבז אותו על שטויות, להפסיק לעבוד, להגיד לבוס שילך קיבינימט ולצאת למסע מסביב לעולם בלי לדפוק חשבון לאף אחד.

הכתבה הזאת כנראה לא תהפוך אתכם לאנשים הכי עשירים בישראל, ולא תגשים לכם את כל החלומות. אבל צריך להתחיל מאיפשהו, נכון?

הנה 10 כללים שאנשים עשירים מקפידים עליהם, ולכו תדעו אולי גם אתם מתישהו תהיו אחד מהם…

1. תדברו פחות, תקשיבו יותר

הכלל הזה טוב לא רק כשאתם מדברים עם חברים – הקשבה לצרכים של אחרים היא נקודה קריטית גם בעסקים. סטיב ג’ובס אמר פעם “זה לא הגיוני להעסיק אנשים חכמים ואז להגיד להם מה לעשות, אנחנו מעסיקים אנשים חכמים כדי שהם יגידו לנו מה לעשות”.

אנשים תמיד יגידו מה הם לא אוהבים ומה הם רוצים לשנות. כולנו יודעים שתקשורת היא המפתח, ולהקשיב זה חלק מזה.

2. צאו מהמשרד

נסו לבצע חלק מהמשימות היומיומיות שלכם מחוץ למשרד, למשל דיבור עם לקוחות או פגישות עם מומחים. זאת דרך נהדרת לשנות את הפרספקטיבה ולהרחיב את הידע שלכם. אי אפשר ללמוד הכל כשיושבים במשרד, אבל בטח תלמדו יותר אם תעזבו אותו לפעמים.

3. תבחרו חברים בחכמה

זה לא יהיה קל, אבל אם אתם רוצים להצליח, אתם צריכים להעריך מחדש את החברויות שיש לכם. אנחנו לוקחים הרבה מאנשים שקרובים אלינו, אז תשאלו את עצמכם אם האנשים האלו עוזרים לכם להיות הכי טובים שאתם יכולים או שהם מדרדרים אתכם למטה. אם המטרה שלכם היא להתעשר, תמצאו חברים שיעזרו לכם עם זה.

4. תדעו מתי להפסיק

לדחוף את עצמכם מעבר לגבולות, לעבוד עד מאוחר בלילה ולהביא את העבודה הביתה. כל זה אנשים עשירים לא עושים. הם יודעים יותר טוב. זה חשוב מאוד להפריד את העבודה מהבית ומהחיים האישיים. אם אתם לא רוצים להיות מותשים, לא יעילים או גמורים תשאירו את העבודה בעבודה.

5. אף פעם אל תפסיקו ללמוד

העולם שאנחנו חיים בו משתנה כל הזמן. מוצרים חדשים, המצאות וטכנולוגיות צצים כמעט כל יום. ואם אתם רוצים להישאר בעניינים ולהצליח, אתם צריכים באופן קבוע ללמד את עצמכם על כל מה שקורה. ספרים, הרצאות, סרטונים ופודקאסטים יעזרו לכם להישאר מעודכנים.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים