10 תמונות מצמררות של ניצולי תאונות דרכים שיוכיחו לכם אחת ולתמיד למה בשום אופן אסור לוותר על חגורת בטיחות!

אחרי שתקראו את הכתבה ותראו את התמונות - זה ישכנע אתכם באופן חד משמעילפניכם תמונות מזעזעות של סימני פגיעה מחגורות בטיחות בעקבות תאונות דרכים. סימנים אלה נחגגים כאותות הישרדות ומראים את החשיבות של להיות חגור.

מדובר ביוזמה של חברת התחבורה NZ Transport Agency שנועדה לצמצם את התמותה בכבישים ניו-זילנדיים. בהתאם לנתונים של החברה, 90 אנשים נהרגים בשנה בגלל שהם לא חגרו את עצמם, לרוב אלה גברים צעירים באזורים כפריים.

קבלו תמונות בועטות של 10 ניצולי תאונות דרכים, שהפציעות שלהם אחרי התאונה שוחזרו על ידי חברת האיפור SFX PROFX.

1. ליאם בת’ל

2. קהוטיה פוסטר

3. דיון פרי

הקמפיין פורסם על שלטי חוצות ברחבי המדינה, כשכל אחד מהניצולים גם שחרר וידאו אמוציונלי המספר את סיפורו. המטרה – לגרום לאנשים לשתף את סיפורי ההישרדות שלהם, להדגיש את האפקט החיובי של חגורות הבטיחות ואת האושר להישאר בחיים כדי לספר זאת.

4. דן מייסון

חברת NZTA שעבדה בשיתוף עם חברת התקשורת השיווקית, קלמנגר BBDO, חיפשה דרך לשנות את הנטייה שקיימת אצל גברים מסוימים שרואים בחגורת בטיחות רק אופציה. מחקרים מראים שגברים רבים חושבים שחגורות בטיחות נועדות לילדים, לזקנים ולכל האחרים, אבל לא בשבילם.

5. ריק האיירה

6. דילן קרנסייד

7. ווילי קרברי

בשנת 2014 הרכב של ווילי קרברי התנגש בעמוד המתח במהירות גבוהה והתהפך על הצד. הוא שרד את התאונה רק בזכות חגורת הבטיחות, שהשאירה סימנים על החזה שלו כדי להוכיח זאת. “פשוט שימו חגורה”, זה המסר שלו לגברים שחושבים שהם בלתי מנוצחים. הוא מסביר שכשאנחנו נוהגים, הגורל שלנו בידנו. גם אם ננהג באחריות ונקפיד להימנע מתאונות, נהג אחר יכול להיות פחות זהיר. זה יכול להיות מישהו שמתפרץ בפתאומיות לצומת או יוצא מחניון או אפילו אישה מבוגרת שחוצה את הכביש ופתאום חוטפת שבץ.

8. ג’יימס מקדונלד

“אם אתה לא חוגר, אתה מהמר על החיים שלך”

9. וויל גילס

10. ג’יימס ליברונה-פיק

וכמובן שיש גם וידאו… עברו לעמוד הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים