10 טכניקות של מומחים שיעזרו לכם לנקות את הבית מהר ויסודי יותר!

לא יודעים מאיפה להתחיל לנקות? אנחנו נעזור לכםאתם כבר מכירים את זה. מגיע השלב הזה בשבוע שבו הבית כבר במצב קטסטרופלי ואין לכם ברירה אלא להתחיל לנקות ולסדר. אבל מרוב שיש בלאגן, אתם פשוט לא יודעים מאיפה להתחיל אז פשוט דוחים את הקץ לעוד כמה שעות….

אז במיוחד בשבילכם, וגם בשביל כל מי שפשוט רוצה לחסוך זמן ולנקות יותר ביעילות את הבית, יש לנו כתבה שתעשה לכם סדר. תרתי משמע.

קבלו 10 טיפים לניקוי הבית שאתם פשוט חייבים להכיר!

1. החזירו דברים למקום

למרות שעל פניו זה הדבר הכי בסיסי, דוקא כשאנחנו מנסים לחסוך זמן דווקא פה אנחנו מפשלים… ולכן מומלץ לעבור חדר חדר ולהעביר חפצים שלא שייכים למקום שלהם ולזרוק דברים שאתם כבר לא צריכים. רק אחרי שהחדר מסודר, תתחילו לנקות אותו.

2. השתמשו בשקית אשפה

שקית אשפה יכולה להיות החברה הכי טובה שלכם כשאתם מנקים, קחו אותה איתכם לכל מקום. זרקו לתוכה כל זבל או פריט שאין בו שימוש שתמצאו ועל הדרך רוקנו גם את הפחים. כך גם תנקו את הבית מבהירות וגם תיפטרו מדברים שלא נגעתם בהם בשנה האחרונה.

3. קחו את חומרי הניקוי איתכם

הכינו את כל חומרי הניקוי שאתם צריכים לפני שאתם מתחילים לנקות, שימו אותם בדלי או מנשא אחר וקחו אותם איתכם. אין צורך בחומרים מיוחדים או בציוד יקר; חומר חיטוי, מלבין ומסיר אבנית עבור השירותים, חומר לניקוי זכוכית, חומר לניקוי בדים ומנקה מברשות ואתם מוכנים לקרב.

4. בהתחלה נגבו את אבק ורק אחר כך תשאבו

יש אנשים שמעדיפים קודם כל לשאוב אבק ולשטוף את הריצפה, כדי להיפטר מהניקיונות ה”כבדים” בהתחלה, ורק אח”כ לנקות את האבק מהמשטחים ומוצרי החשמל. אבל אם תעשו את זה, כנראה שתמצאו את הריצפה שלכם מתלכלכת מחדש מהר מאוד. כשאתם מנקים משטחים ואבק, כל הליכלוך בסופו של דבר נופל לריצפה, והשטיפה שעשיתם בהתחלה לא באמת תיהיה יעילה. לכן חשוב קודם לעבור על כל הבית ורק בסוף לנקות את הריצפה.

5. אמצו לכם דפוס קבוע

זה אולי יראה לכם מיותר בהתחלה, אבל זה יעשה לכם את הבית הרבה יותר נקי. במקום לנקות רק מקומות שנראים מלוכלכים, פשוט נקו את כל המקומות בבית. אם תאמצו לכם סדר קבוע של ניקיון, לא תפספסו שום דבר בדרך. אל תשכחו שלא תמיד אפשר לראות את הלכלוך וחיידקים, לכן לעיתים דווקא המקומות שנראים הכי נקיים יכולים להיות קטסטרופה תברואתית בהתהוות.

6. אל תשפשפו, רססו

אתם יכולים לחסוך הרבה מאוד זמן אם תשתמשו בתרסיס לניקוי משטחים במקום לקרצף אותם. פשוט היכנסו לחדר רססו את כל המשטחים שאתם רואים (זהירות לא לרסס ילדים ובעלי חיים) ואז עיברו לחדר הבא ורססו גם אותו.

בזמן שתסיימו לעבור על כל החדרים, החומר כבר יספג בכל המשטחים. גשו לחדר הראשון שריססתם ונגבו את החומר. בדרך זו תחסכו זמן רב וכל המשטחים שלכם יהיו נקיים עם מאמץ מינימלי.

7. אל תשכחו את הפאנלים

הפאנלים צוברים הרבה אבק וזה אחד הדברים שאנחנו בדרך כלל מפספסים בניקיון… כדי להקל על הניקיון שלהם, בזמן שאתם מנקים משטחים ברחבי הבית, קחו בד לח ונגבו את הפאנלים משמאל לימין בכל חדר. זה יקח לכם לא יותר מדקה ויעשה הבדל גדול.

8. שאבו את הריפודים של הספות… זה הרבה יותר חשוב ממה שאתם חושבים

את הריפוד של הרהיטים מומלץ לנקות פעם בשבוע מסיבות הגייניות, ולא מספיק לעבור מידי פעם ולהסיר לכלוך. ספות ומצעים יכולים לצבור יותר מ-10,000 קרדיות אבק שחיות על תאי עור מתים ומתרבות במהירות. גם אם אתם לא אלרגיים לאבק או לקרדית, אי שמירה על נקיון עשויה לגרומות להתפתחות בעיות אלרגיות בעתיד. לכן חשוב מאד לשאוב אבק לפחות פעם בשבוע כדי להרחיק את הקרדית והבקטריות.

9. השתמשו בסבון כלים לניקוי חלונות וזכוכיות

קיימים בשוק חומרים רבים לניקוי זכוכית, אך למעשה כל מה שאתם צריכים זה סבון כלים. הסבון מצויין בהסרת חומרים דביקים ממשטחי זכוכית, וגם יסיר לכלוך שהצטבר על מראות וחלונות שירותים טוב יותר מחומר יעודי לניקוי זכוכית.

בסבון הכלים שלכם מצויים דטרגנטים, שכאשר הם באים במגע עם מים הם גורמים ללכלוך להיספג ולהתמוסס ולהשטף עם המים.

10. נקו מכשירים חשמליים מיד לאחר שהתלכלכו

חשוב מאוד לנקות מכשירים חשמליים במטבח מיד אחרי שאתם משתמשים בהם, לא שעתיים אחרי ובטח לא לפני שאתם צריכים להשתמש בהם שוב, כי אתם לא באמת רוצים שהכימיקלים של חומרי הניקוי יהפכו לחלק מהארוחה שלכם. אם תשאירו את הלכלוך ותחממו את המכשיר בשנית, יהיה קשה הרבה יותר לנקות את הלכלוך ללא שימוש בחומרים מיוחדים.

בונוס: לוח זמנים שימושי

אלו המטלות שאתם צריכים לבצע על בסיס יומי, שבועי או חודשי כדי לשמור על הבית שלכם נקי באופן קבוע.

יומי:

לסדר את המיטה, לנקות משטחי מטבח, לנקות משטחי אמבטיה, לרחוץ כלים, לנקות את פינת העבודה, לחטא משטחים, לעשות כביסה (אם יש).

שבועי:

לשאוב ולטאטא את הריצפה, לשטוף את הריצפה, לשאוב ריפוד, להחליף מצעים, לנקות אריחי אמבטיה, לנקות חלונות ומראות בשירותים, לנקות מכשירי חשמל במטבח, לשטוף כריות ושמיכות, לנקות פאנלים, לכבס מגבות מקלחת ומטבח.

חודשי:

לנגב אבק ולנקות מנורות, לכבס ציפות, לנקות את המדיח, לנקות את שואב האבק, לזרוק אוכל שפג תוקפו, לנקות את המקרר מבפנים, לנקות קומקום וקנקני קפה, לנקות פחים, לנקות ארונות מבפנים, לנקות מגירות מבפנים ומבחוץ, לשטוף רהיטים – כיסאות, שולחנות, מסגרת מיטה וכו’.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים