10 חידות מתחכמות שרק אנשים עם חוש בלשי יצליחו לפתור!

מספר 5 טריקית במיוחד!מי מאיתנו לא אוהב לשבת בבית אחרי העבודה, ולראות איזה סדרת מתח? CSI, חוק וסדר, כל מיני סדרות משטרה שבהם צריך לגלות מי הרוצח. תודו שלפחות פעם בשבוע, אתם מרגישים הרבה יותר חכמים מהבלשים שם ויודעים מההתחלה מה קרה ואיך.

אז כל עוד לא יצא לכם לעשות תואר בקרימינולוגיה או להתקבל למשטרה, יש לנו כאן כמה חידות בשבילכם. תצטרכו לוגיקה טובה ותשומת לב לפרטים הקטנים.

האם תצליחו לפתור בעצמכם את 10 החידות האלו? זה לא יהיה קל…

1. איזה דלת היא הבטוחה?

בוקר אחד התעוררה מיה הקטנה וגילתה שהיא לכודה בטירה בפתח תקווה. בטירה יש 4 דלתות, אבל רק אחת מובילה לחופשי. הדלתות נפתחות באופן הבא:

דלת 1 – לבה שממיסה מיד כל אחד

דלת 2 – ליצן רצחני שיכה למוות כל מי שהוא יראה

דלת 3 –  קור קטלני שיקפיא אותה מידית

דלת 4 – שוטר שיורה בכל גבר או אישה ללא הבחנה

באיזו דלת מיה צריכה לבחור? (התשובה מתחת לתמונה)

תשובה: דלת 4. השוטר יורה בכל גבר או אישה, אבל מיה היא ילדה.

2. מגדל אייפל

גִי דֶה מוֹפָּאסָאן הסופר הצרפתי שנא את מגדל אייפל. אז כל יום הוא היה אוכל במקום היחיד שממנו לא רואים את המגדל. איפה הוא היה אוכל? (התשובה מתחת לתמונה)

תשובה: במסעדה שבמגדל, היא המקום היחידי שממנו לא רואים את מגדל אייפל.

3. רצח בסאונה

4 חברים היו מבקרים באופן קבוע בסאונה. הם תמיד הביאו משהו איתם. יעקב, המוזיקאי, הביא איתו נגן כדי להאזין למוזיקה. סתיו, הבנקאי, הביא איתו תרמוס כדי לשתות ממנו. פנחס ומיכאל הם עורכי דין, והיו מביאים איתם מסמכים לקרוא.

יום אחד, מצאו את פנחס מת. הוא נרצח באמצעות חפץ חד. השוטרים הגיעו וערכו חקירה, אבל לא מצאו כלום. איך זה יכול להיות? (התשובה מתחת לתמונה)

Credit: brightside

תשובה: הרוצח הוא סתיו. הוא הביא איתו קרח בצורת סכין. עד שהמשטרה הגיעה, הקרח כבר נמס.

4. אישה כועסת

פבל התקשר לאשתו ואמר לה שיגיע הביתה עד שעה 8. הוא הגיע 5 דקות אחרי 8. לא היה להם שום תכניות, אבל בכל זאת אשתו כעסה עליו מאוד על האיחור. למה?

תשובה: פבל היה אמור להגיע הביתה ב-8 בערב. אבל הוא הגיע ב-8:05 למחרת בבוקר.

5. זבוב בקפה

בני ישב בבית קפה ומצא זבוב בשתייה שלו. הוא ביקש מהמלצרית להביא לו קפה חדש. אחרי שהביאו לו קפה חדש, הוא לקח לגימה והתעצבן. בני הבין שהביאו לו את אותו הקפה שהיה לו מקודם. איך הוא ידע שזה אותו הקפה?

Credit: brightside

תשובה: הקפה ה”שני” כבר היה מתוק. בני שם סוכר בקפה לפני שמצא את הזבוב.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים