10 סודות שמורים שאף אחד לא סיפר לכן על לידה וממש כדאי שתדעו!

אנחנו כאן כדי להגיד לכן את כל האמת בפנים!אם חשבתן שתגיעו לחדר הלידה, תתקלחו ותתאפרו לקראת הסלפי הראשון שלכם יחד – אתן לגמרי טועות! בלידה קורים הרבה דברים לא כל כך פוטוגנים.

כי הרי לידה זה לא ממש לבוא, לשכב וללחוץ אותו החוצה כאילו זה פוק שיוצא בקלילות לאוויר העולם…

מי שחוותה את כל הטוב הזה, לא תטרח לספר לכן. אבל תכלס, חשוב לדעת ולהגיע מוכנות, כי ככל שיהיו לכן פחות הפתעות ככה תוכלו להתרכז בחוויה המשכרת הזאת, כי זה באמת קסם. באמת. אז קבלו 10 דברים חשובים שיכולים לקרות לכן בלידה וממש כדאי שתדעו!

1. ככל הנראה תקיאי. ובטח יותר מפעם אחת.

גם אם היה לך הריון קליל, אכלת כל מה שרצית ולא הקאת אפילו פעם אחת – המצב עלול להשתנות. כל הלחץ על הבטן בזמן הצירים עלול להפעיל אצלך את מנגנון ההקאה. אבל בשורה טובה – הקאה יכולה להעיד על התקדמות הצירים מה שאומר שאת מתקרבת לרגע הגדול!

2. ייתכן שלא יאפשרו לך לזוז מהמיטה.

לכל בית חולים יש את השיטה והמדיניות שלו. אם בנית על לידה טבעית ועל הסתובבות בחדר הלידה בתנוחות שונות כדי להעביר את הצירים, לא בטוח שיתנו לך.

ישנם בתי חולים שמחייבים את היולדת לשכב מחוברת למוניטור דופק עוברי מרגע הכניסה לחדר הלידה. גם לאחר מתן אפידורל לא ניתן לקום מהמיטה. כדאי לברר את הנושא קודם מול בית החולים שעליו את בונה, שלא תופתעי או תתאכזבי.

3. יש מצב שאפילו תהני (בלשון המעטה) מהלידה…

יש נשים שחוות אור.גזמות בזמן הלידה. כן, קראת נכון. זה אולי נשמע מופרך אבל נשים רבות סיפרו שהן גמרו בלידה כשסביבן היה שקט והן הרגישו נינוחות ומרוכזות בעצמן ובתהליך.

4. פשוט… לא… תפסיקי… לדמם….

אם חשבת שהדימום מפסיק אחרי שהקטנצ’יק יוצא, תחשבי שוב. אחרי שהגוף מפסיק להזין את העובר, השיליה יוצאת החוצה והלידה נגמרת, לוקח לגוף זמן להחלים ולהיפטר משאריות של דם שהצטבר ברחם. זה לוקח שבועיים שלושה, אז כדאי שתקני פדים סופר לונג פלוס פלוס פלוס מבעוד מועד.

5. תתכונני להזיע כמו משוגעת.

את בטח מכירה את גלי החום כבר מההריון עצמו, ואת עומדת להכיר גם זיעה של לידה. מה לעשות, מתאמצים. אבל שום דבר לא משתווה להזעת הלילה שאת עומדת לחוות בימים או בשבועות הראשונים לאחר הלידה.

הגוף יתחיל לחזור לעצמו ויצטרך להיפטר מכמויות הנוזלים שצבר במהלך ההריון. זה קורה בזמן השינה ואז קמים עם כתם זיעה על הסדין בצורה של הגוף.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים