10 דברים מפתיעים שלא דמיינתם שהליכה יכולה לעשות לגוף שלכם וישכנעו אתכם להתחיל אותה כבר היום!

הדרך הזולה, הפשוטה והקלה לשמור על גוף בריא היא ממש מתחת לאף שלנו...עזבו אתכם מריצת 10 ק”מ, רכיבה אינטנסיבית על אופניים או אימונים מפרכים בחדר כושר – מסתבר שהליכה יומית מהירה היא כל מה שצריך כדי לשמור על משקל תקין, בריאות טובה ומצב רוח מעולה!

הכי חשוב, בואו נודה בזה, להגיע מיום עבודה ארוך ולצאת להליכה קלילה בשכונה זה הרבה יותר נחמד מלהתחיל להזיע באימון TRX מפרך…

הנה 10 דברים מפתיעים ומופלאים שיקרו לגוף שלכם אם תלכו 15-30 דקות לפחות ביום – אז תנעלו נעלי ספורט וצאו לדרך!

1. שינויים חיוביים במוח

לפי מחקרים, תרגילים אירוביים בעוצמה נמוכה כמו הליכה מונעים דמנציה מוקדמת, מפחיתים את הסיכון למחלת אלצהיימר ומשפרים את הבריאות הנפשית הכוללת. על הדרך גם תזכו לירידה במתח הנפשי ושמירה על רמה גבוהה יותר של אנדרופינים!

2. שיפור הראייה

למרות שזה נראה כאילו עיניים זה הדבר האחרון שקשור לרגליים, הליכה דווקא משפרת את בריאות הראייה. הליכה אפילו עוזרת להילחם בגלאוקומה על ידי הפחתת הלחץ בעיניים.

3. מניעת מחלות לב

הליכה לא פחות אפקטיבית מריצה בכל הקשור למניעה של מחלות הקשורות ללב. הליכה עוזרת להימנע מבעיות בלב כיוון והיא מורידה את לחץ הדם הגבוה ואת רמות הכולסטרול בדם, ומשפרת את זרימת הדם.

4. הגדלת נפח הריאות

הליכה מגבירה את זרימת החמצן בדם ומסייעת “לאמן” את הריאות, וכן לחסל רעלים ופסולת בגוף. בגלל שהליכה גורמת לנשימה טובה ועמוקה יותר, היא מסייעת למנוע מחלות ריאה כאלו ואחרות.

5. השפעה מועילה על הלבלב

אולי זה קצת קשה להאמין, אבל הליכה נמצאה כיעילה יותר במניעת סכרת מריצה! המחקר מראה כי קבוצה של “הולכים” הראתה שיפור בסבילות לגלוקוז כמעט פי 6 בהשוואה לקבוצה של “רצים”, על פני תקופת ניסיון של שישה חודשים.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים