10 דברים שאתם חייבים ללמד את הילדים שלכם כבר עכשיו כדי שהם יגדלו להיות מבוגרים מאושרים!

ולא, אנחנו לא מתכוונים לקריאה וחשבוןבשנה הראשונה לחייו, הילד שלכם סופג כמויות עצומות של מידע מהסביבה ושומר אותו. לא סתם אומרים שמוח של ילד הוא כמו ספוג.

בילדות אנחנו יוצרים בסיס לדימוי העצמי והשפה שלנו. זו הסיבה שיש מספר שיעורים שחשוב מאד ללמוד בגילאים צעירים, כדי שהבסיס הזה יהיה כמה שיותר יציב ויאפשר התמודדות עם בעיות מורכבות בגיל מבוגר יותר.

הנה כמה מהשיעורים האלה:

1. ללמוד שפה שנייה

מחקרים מראים שילדים שלומדים שפה שנייה מתרגלים הרבה יותר מהר לשינויים, ויש להם זיכרון טוב יותר והבנה טובה יותר של שפה באופן כללי. בנוסף, גם סוגי תקשורת אחרים לא יהוו בעיה לילד שלכם וזה יפתח לו הרבה יותר אפשרויות קריירה. ואם זה לא מספיק, לדבר שתי שפות או יותר עוזר למוח לדחות את קיום מחלת האלצהיימר בגיל מבוגר.

2. לשחות

פעילות גופנית מאפשרת לנו לחיות חיים בריאים יותר. מה שהופך את השחייה למיוחדת כל כך זו העובדה שמדובר לא רק בספורט, אלא גם במיומנות חשובה שיכולה להציל את חיי הילד שלך במצב חירום או לפתוח לו דלת להתנסויות שונות. זה מחזק את הידיים והרגליים שלו וישפר את היציבה ואת הקואורדינציה. בנוסף, על-פי מחקרים שונים, שחייה עוזרת למוח שלך להישאר בריא למשך יותר זמן.

3. לנגן על כלים שונים

מגזין ‘מדעי המוח’ פרסם מחקר שטוען כי לנגן על כלים מוזיקליים שונים משפר יכולות מנטליות. כשאנחנו מנגנים על כלי כלשהו, במוח מופעלות מערכות שונות הקשורות לקשב, מוטוריקה ותפיסה. כשהילדים שלנו יתבגרו תהיה להם יכולת טובה יותר לתקשר ולבטא את עצמם ביצירתיות.

4. לרקוד

מחקרים מראים שריקוד משפר ביצועים אצל ילדים היפראקטיביים. זה מאפשר להם לתקשר ולבטא את הרגשות שלהם באמצעות הגוף, זה מעודד יצירתיות, יכולות חברתיות, יכולות מוטוריות וביטחון עצמי. ריקוד גם יקרב את הילדים שלכם לתרבויות שונות ויגרום להם להרגיש בטוחים עם הגוף שלהם.

5. למחזר

המיחזור מאפשר לנו לשמור על כדור הארץ ולהשאיר עולם טוב יותר לדורות הבאים, שזה כבר אתגר גדול כשלעצמו. מיחזור מעולה גם עבור הילדים כי זה מלמד אותם להשתמש בחומרים משומשים ביצירתיות. ככה הילדים שלכם ידעו שהם לא צריכים משאבים יקרים כדי להוציא את הרעיונות שלהם אל הפועל. היום בבתי ספר רבים בעולם יש לימודי מיחזור, אבל חשוב לזכור שהחינוך מתחיל מהבית.

6. לנקות

סדר והיגיינה מאד חשובים לחיים של ילדיכם וזה גם יעזור להם לנהל חיים בריאים. בנוסף, זה גם עוזר לתהליכים מנטליים. ביפן, למשל, ניקוי הכיתה ובית הספר נחשב למקצוע שמקבלים בו ציונים  בתעודה.

התנהלות כלכלית נכונה ובונוס מיוחד – בעמוד הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים