10 דברים שאחותך הגדולה “שכחה” לומר לך – והגיע הזמן שתדעי כבר!

מוקדש באהבה לכל האחיות הקטנותנכתב ע”י לירון פיין

אם את אחות קטנה, בטח תסכימי שאחד הדברים שהכי מעצבנים בלהיות אחות קטנה, זה לקבל חינוך לא רק מההורים אלא גם מהאחות הגדולה… זה יכול להטריף לגמרי ולגרום למריבות ועצבים. אבל מה עומד מאחורי זה?

מעבר לזה, אחיות קטנות מתלוננות (ובצדק) על מלא דברים כמו זה שכל הצעצועים והבגדים המשומשים עוברים אליהן, ועל כך שהן תמיד ירגישו קצת מנודות על ידי האחים הגדולים.

אבל יש כמה דברים שלא לא לקחת בחשבון לגבי האחות הגדולה שלך… דברים שאולי ישנו קצת את הפרספקטיבה ויגרמו לך להבין כמה דברים בדיעבד.

הנה רשימה של 10 דברים שיוכיחו לך שני דברים: 1. לכל צד יש יתרונות וחסרונות 2. אחותך הגדולה היא אחד הנכסים הגדולים בחיים שלך.

1. ההורים היו יותר קשים איתה

היא הייתה הילדה הראשונה, והיא הייתה הילדה היחידה במשך תקופה… אמא ואבא שלך רק התחילו ללמוד איך להיות הורים, הם לא באמת ידעו מה הם עושים. בגלל הפחד לטעות, הם הציבו לה כללים נוקשים יותר ממה שהציבו לך ולאחים שלך… אחריה כבר היה להם קל יותר, הם למדו משהו על הורות והפכו להורים גמישים יותר.

2. כל הזמן דאגו להזכיר לה שהיא הגדולה יותר

גם אם היה בא לאחותך גדולה לעשות שטויות, היא הייתה חייבת להיות חכמה. כי הייתה לה אחריות. גם אם לא בא לה, היא הבינה שהיא מוכרחה לוותר, כי היא הגדולה. היא למדה איך להיות אחראית עם הבנדיטית הקטנה שהצטרפה למשפחה (את) ואיך לא לעשות רעש כשהיא ישנה. אחר כך היא למדה לעזור לה להתכונן לגן ויותר מאוחר, לחכות שעות שהגברת תהיה מוכנה לבית הספר. היא גם הייתה אחראית על הילדה בכיתה ג’ שלא רוצה לעשות את שיעורי הבית וגם על הילדה בכיתה ז’ שבכתה בגלל איזה בן מעצבן. היא הייתה אחראית על כל כך הרבה דברים שונים במהלך החיים איתך.

3. היא ניסתה להיות מודל טוב לחיקוי בשבילך

אחותך הגדולה לא יכלה להרשות לעצמה להיות מופרעת כמו החברות שלה. למרות שהיא צעירה, היא הייתה צריכה ללמוד לחשוב בזהירות על ההחלטות והפעולות שלה, כמו אדם מבוגר. היא ידעה שאת בוחנת כל צעד שלה. ברור שיש לה השפעה על החינוך שלך, אבל גם את השפעת עליה – היית בשבילה מוטיבציה להשתפר בכל יום מחדש.

4. היא ניסתה לעזור לך להקדים תרופה למכה

בתור הבכורה, היא נאלצה להתמודד עם הרבה דברים קשים, כמו מערכת יחסים מורכבים עם ההורים שלכן, בעיות בבית הספר ומריבות עם חברים, הכל בעצמה. היא רצתה לחלוק את הניסיון שלה במטרה לעזור לך, אז היא שיתפה אותך. את לרוב חשבת שזה משעמם ומעצבן, אפילו גלגלת עיניים. אבל אחותך ניסתה להתעלם מכל זה והמשיכה, כדי להגן עלייך ולנסות לעזור לך למנוע בעיות עתידיות. 

5. היא עזרה להורים שלך להבין אותך

אחותך הגדולה נאלצה לפעמים לקחת את תפקיד המתווך… גם כשטעית, היא התייצבה וניסתה להסביר להורים שלך את הסיבות מאחורי ההתנהגות שלך.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים