10 סוגים של עקיצות חרקים שכל אחד חייב להכיר! זה יכול להציל את החיים שלכם…

הכינו את הכפכפים!אחד הדברים הכי מטופשים וחסרי פואנטה בעולם זה היתושים. כאילו, חוץ מלעקוץ אותנו, מה עוד הם עושים בחיים!?

אבל עד כמה שעקיצות יתוש יכולות להוציא אותנו מדעתנו, בסופו של דבר הן מסתכמות בתחושת גרד מעצבנת. לעומת זאת, קיימות לא מעט עקיצות של חרקים אחרים שיכולות להסב לנו כאב, להעביר לנו מחלות וזיהומים ואף לסכן את חיינו.

בדיוק בגלל זה הכנו לכם את מדריך העקיצות הגדול, שיעזור לכם לזהות מי עקץ אתכם, מה בדיוק אתם צריכים לעשות בקשר לזה ואיך אתם צריכים לתכנן את מסע הנקמה שלכם!

אז כמו שאומרים… Good Night, Sleep Tight, and Don’t Let the Bed Bugs Bite

1. דבור

אם נעקצתם על ידי דבור, זה יכאב. מאד. העור שמסביב לעקיצה יהפוך לאדום ונפוח, ויכולות להופיע גם שלפוחיות. קחו בחשבון שגם הארס רעיל יותר בהשוואה לעקיצה של דבורה כי החרק עצמו גדול יותר.

אם אחרי העקיצה אתם מרגישים אחת מתופעות הלוואי הבאות: קור בגפיים, הכחלה של האוזניים והפה או בעיות נשימה – אתם חייבים לפנות לרופא במהירות.

2. דבורה

לאחר עקיצת דבורה העור בדרך כלל מאדים ומתנפח. הנעקץ ירגיש כאב חד, תחושה של צריבה ובהמשך אף עקצוצים.

מה שהכי חשוב לדעת בעקיצת דבורה זה שעד שהארס משתחרר יש לכם כמה שניות. לכן עליכם לנסות לשחרר את שקיק הארס מאיזור העקיצה בעזר חפץ כהה מהר כל הניתן, אך היזהרו מללחוץ על העוקץ ולנקב את שקיק הארס. כל עוד אתם לא אלרגיים – אין סיבה לחשש, אך אם אתם חושדים באלרגיה, אתם חייבים לגשת לרופא, אחרת אתם עלולים להסתבך עם בעיות נשימה.

3. צרעה

עקיצת הצרעה תוביל לסימנים דומים לעקיצת דבורה – אזור העקיצה יהיה אדום ונפוח, תחושת צריבה וכאב, וגירוד מעצבן בהמשך. יכול להופיע גם שטף דם. בניגוד לדבורה, הצרעה יכולה לעקוץ יותר מפעם אחת. חשוב מאוד לדעת אם אתם אלרגים כי עקיצות צרעה יכולות להוביל לאנפילקסיס, שיכול לכלול קשיי נשימה, לחץ דם נמוך ואף עלפון.

4. יתושה

עקיצות יתושה נראות כמו נקודה אדומה ונפוחה בגודל של גרגר, והן לרוב יופיעו באזורים החשופים של הגוף. היתושים אוהבים לעקוץ באזורים שבהם העור דק וקל להגיע לכלי הדם. כשהיתושים עוקצים, הם מכניסים את הרוק שלהם לתוך הפצע, והרוק הזה מכיל נוגדי קרישה שגורמים לדם להיות דליל יותר. זה מה שגורם לעור להיות אדום, מגרד ונפוח. כדי להרגיע את הגירוד תוכלו לקרר אותו או למרוח ג’ל אלוורה.

5. קרציה

נשיכה של קרציה תבוא לידי ביטוי ביצירת אזור אדמומי רחב יחסית. הקרציה יכולה “לטייל” על הגוף שלכם במשך זמן רב, במטרה למצוץ כמות דם גדולה ככל האפשר, והסכנה היא בהעברת זיהומים כמו דלקת המח, מחלת הליים ומחלות אחרות. אם הסרתם את הקרציה מהגוף אבל הנקודה האדומה לא נעלמת והיא ממשיכה לגדול, תפנו במהירות לרופא.

Credit: © depositphotos

ויש עוד 5 עקיצות שכדאי לכם להכיר…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים