11 פרטים מגניבים בטירוף שהוסתרו בסרטי אנימציה וכנראה פספסתם עד היום!

מספר 10 יפיל אתכם לרצפה!סרטי אנימציה הם כבר מזמן לא לילדים בלבד. גם האנימטורים של הסרטים יודעים זאת, ואחד התחביבים המועדפים עליהם הוא להכניס בדיחות נסתרות.

כמעט בכל סרט אנימציה שיוצא היום יש “ביצי פסחא” – דמויות או חפצים שמסתתרים ברקע ורק חדי העין ומכורים לנושא שמים לב אליהם. לרוב מדובר בבדיחות שמראש מכוונות לאותם מכורים, כשילדים כלל לא יבינו (ולפעמים אפילו גם גסויות).

אז הנה רשימה של סרטים שהלכו עד הסוף, וסידרו לנו “ביצי פסחא” משובחים במיוחד שיגרמו לכם לתהות איך לא שמתם לב לזה עד היום?!

1. מדגסקר 2: הבריחה לאפריקה

את זה קרוב לוודאי שכן ראיתם, וזה גם חלק מהעלילה (אבל לא ניתן פה ספויילרים). כשאלכס האריה חושף את שתי כפות ידיו, ניתן להבחין ב”כתם לידה” בצורה של יבשת אפריקה על אחת מהן. כמובן שגם המדינה הקטנה מדגסקר כלולה בו.

2. עידן הקרח

לאורך כל הסרט, ניתן לראות ציורי מערות מקשטים את הרקע. והאמת שמדובר בציורים אמיתיים בני 15 אלף שנה שעברו הנפשה והוכנסו לסרט.

3. אלאדין

דמותו של אלאדין התבוססה בהתחלה על מייקל ג’יי פוקס (בחזרה לעתיד). אבל המפיקים חשבו שהוא נראה יותר מדי כמו ילד קטן, אז הם החליטו לשנותה ולקחו את פניו של טום קרוז הצעיר כהשראה לדמות של אלאדין.

4. היפה והחיה

כאן גם אנחנו הופתענו לדעת שהתופעה של “ביצי פסחא” הייתה קיימת כבר ב1991! (כן, הסרט יצא לפני 16 שנה. מרגישים זקנים?)

באחת הסצינות רואים על קירות הטירה ציור מפורסמם מאוד – נערה עם עגיל פנינה (יאן ורמיר, 1655). עם כזאת טירה מטורפת, בטוח יהיו בה כמה יצירות אומנות מפורסמות לא?

5. וול-E

הראשון ברשימה הוא קצת קשה לזיהוי. בסרט וול-E, הרובוט החמוד עוזב את כדור הארץ כשהוא נאחז ב… ספוטניק 1 (הלוויין הראשון ששוגר לחלל). כנראה שאם אתם לא חובבי חלל, היה לכם קשה לזהות שמדובר בו.

Credit: © Pixar

6. זוטופיה (זוטרופוליס)

מעבר להיותו אחד הסרטים האהובים שיצאו לאחרונה, הוא גם אחד הסרטים שמביא לנו הכי הרבה בדיחות פנימיות.

כך למשל שתי פילות קטנות שמטיילות עם אביהן לבושות כמו אלזה ואנה מ’לשבור את הקרח’ (2013). דוגמה נוספת היא מנורת הקסמים של אלאדין שנמצאת בכניסה למועדון הנודיסטים. רוצים עוד? בקיר החיסולים של דאג, יש תמונה של זאב שהיא פארודיה על תמונה של קיאנו ריבס שהפכה למם.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים