11 דברים מטרידים שקורים לגוף שלכם כשאתם לא מקיימים יחסים הרבה זמן!

מספר 7 זה שיכנע אותי סופית לא להתנזר יותר לעולםכשאנחנו עושים את זה, זה נעים וכיף שלנו ואפילו הוכיחו שזה בריא לגוף ולנפש שלנו. אבל… לא כולנו יכולים לעשות את זה על בסיס קבוע.

חלקנו לא נמצאים בזוגיות קבועה, חלקנו פשוט עייפים מהשגרה השוחקת ולחלקנו פשוט כואב הראש ;)

הסיבות, יהיו אשר יהיו, מספיק צודקות וברורות (גם אם לא הכי מהנות), אבל לגוף שלכם ממש לא אכפת מהן!

פחות דיבורים, יותר מעשים – הנה 11 דרכים מפתיעות בהן הגוף שלכם ישתנה אם תפסיקו לעשות את זה, ואולי כדאי שתשקלו את העניין פעם נוספת…

1. המערכת החיסונית שלכם תיחלש

קיום יחסים הוא לא רק מתכון לזוגיות, אלא גם מתכון לבניית נוגדנים בגוף. הפסקה בקיום יחסים עשויה לגרום לרגישות ולהיחלשות של המערכת החיסונית ועקב כך תגלו שאתם יותר חשופים להצטננות, וירוסים וכו’.

Credit: HULU

2. השליטה בשלפוחית השתן תיחלש גם כן (וואלה, לא שווה!)

כשאתם עושים את זה, גם רצפת האגן שלכם משתתפת וכך היא מתחזקת, דבר שעוזר לשלוט על שלפוחית השתן. כמובן, יש גם תרגילים שיכולים לעזור לחיזוק רצפת האגן אבל הם לא מהנים באותה מידה.

3. תסכול והערכה עצמית נמוכה

זה קורה בדרך כלל אם ההתנזרות היא לא בחירה שלכם, אלא פשוט תקופת יובש. עם זאת, אלה עלולים להיות גם תסמיני דיכאון ואם זה מחמיר, מומלץ להיוועץ עם רופא.

4. לחץ הדם שלכם יעלה

קיום יחסים שומר על לחץ הדם שלכם תקין. זה בדרך כלל לא משמעותי, אבל אם אתם מתנזרים כבר זמן ממושך – כדאי שתבדקו.

5. רמות הלחץ שלכם יעלו!

לא רק שרמות הלחץ שלכם יעלו, אם אתם כן מקיימים יחסים – יכולת ההתמודדות שלכם עם הלחץ היא הרבה יותר טובה! אבל הי, אפשר פשוט לטפל בזה עם הרפיה ומדיטציה, מה שתבחרו.

6. הסיכון שלכם להתקף לב יעלה…

כן, גם ללב שלכם יהיה קשה יותר. קיום יחסים מעלה את קצב הלב ומוריד את לחץ הדם, ממש כמו פעילות גופנית אחרת (רק יותר כיף ופחות מבאס). קיום יחסים על בסיס שגרתי, מפחית את הסיכוי שלכם לחלות במחלות לב ב-50%!

Credit: Rose Petals