11 אתרי תיירות פופולריים שכבר לא תוכלו לבקר בהם לעולם, כי הרסתם אותם…

תשכחו מצלילה אחר אלמוגים באינדונזיהכשאנחנו מחפשים אתרים תיירותיים לבקר בהם אנחנו פונים פעמים רבות לאפליקציות ייעודיות ולרשתות החברתיות, שם אנשים מדווחים ומדרגים את המקומות שאנחנו פשוט חייבים לבקר בהם.

מצד אחד, אותם אתרים נבחרים זוכים להיות מאד מתויירים, אבל מצד שני יותר אנשים = יותר הרס. ואנחנו לא מדברים רק על זבל או גרפיטי, אלא ממש הרס מכוון.

אספנו עבורכם 11 אתרי תיירות פופולריים שנהרסו על-ידי אנשים מסיבות שונות וכשתראו תבינו כמה זה פשוט חבל…

1. חוף מאיה ביי, תאילנד

החוף הזה הפך להיות מאד פופולרי אחרי הסרט “החוף” עם ליאונרדו דה קפריו. היו מגיעים אליו 5000 אנשים מדי יום, עד שביוני 2018 סגרו את החוף על-מנת לשקם אותו.

2. אלמוג באי חג המולד, אוסטרליה

בתקופה של 10 חודשים בלבד, יותר מ-90% מהריף נהרס. חלק מהאלמוגים נפגעו וחלק מתו. כל זה קרה בגלל החום שנוצר עקב שינויי האקלים.

3. מפלי גוואירה, ברזיל

המקום הזה היה מלא במפלים עד שב-1982 הם הוצפו ע”י מאגר שנוצר כתוצאה מסכר הידרואלקטרי. את האבנים הוצאו באמצעות דינמיט.

4. מערות אלטאמירה, ספרד

המערות נסגרו למבקרים ב-2002. קבוצות תיירים הרסו את הציורים רק בגלל שהם נשמו ויצרו אדי מים ופחמן דו-חמצני שהעלו עובש על הציורים.  ב-2001 נבנה העתק של המערה בזמנים טובים יותר, כך שאנשים יוכלו לראות מה הפסידו.

5. קרחון צ’קלטאיה, בוליביה

הקרחון הזה נוצר לפני 18,000 שנים והוא היה מהגבוהים ביותר בדרום אמריקה. מאז 1980, האיזור החל לרדת מגובהו במהירות עד שב-2009 הוא נעלם לחלוטין “הודות” להתחממות הגלובלית.

6. פירמידת נומול, בליז

פירדמה זו שייכת לבני המאיה והיא בת 2300 שנים. היא נהרסה בשנת 2013 ע”י חברה תעשייתית המתעסקת במחצבים. אבן הסיד שקיימת בפירמידה הזו שימשה לבניית כבישים בעיר סמוכה. לאחר מכן, מנהלי החברה קיבלו קנס.

אהבתם את הסרטון?

הרס מיותר במיוחד – בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים