11 סימנים שאתם מגדלים ילד מחונן בבית מבלי שאפילו שמתם לב!

ככה תדעו אם אתם מגדלים גאון קטן!אם אתם מגדלים ילד בבית, אתם בטח יודעים שהוא הכי יפה, מדהים, מצחיק, מוכשר וגאון שיש! אבל זה בעיקר בגלל שהוא הילד שלכם…

מה שכן, אם הילד שלכם באמת גאון (מבחינה אובייקטיבית) – כדאי שתלמדו להבחין בזה כבר עכשיו!

מדענים אומרים שלא ניתן להעריך אינטלגנציה של ילדים באמצעות מבחנים כאלה ואחרים, אבל יש כמה תכונות שיכולות להעיד אם לילד שלכם יש עתיד גדול לפניו. הוא עשוי להיות אמן בולט, פוליטיקאי גדול, או איש עסקים מצליח… ואתם צריכים להיות אלה שיזהו את הכישרון שלו ויעזרו לו לפתח אותו.

ריכזנו לכם 11 תכונות שיעזרו לכם לגלות אם אתם באמת מגדלים גאון קטן בבית, ואם כן – ספרו לנו!

1. הם מדמיינים ומציירים את זה

ילד מחונן הוא אספן מידע. הוא שומר בזכרונו את כל מה שהוא רואה. אם לאחר ביקור במקום כלשהו, הילד שלכם יכול לצייר אותו בפירוט בלי להסתכל על תמונות – כנראה שיש לו כישרון אמיתי! מדענים מכנים את התופעה הזו “זיכרון צילומי”. רק 2%-10% מהילדים מחזיקים ביכולת הזו. בקרב מבוגרים, זה קורה אפילו פחות.

לאונרדו דה וינצ’י וגלילאו גליליי היו בעלי אסטרטגיית חשיבה שכזו. הם ציירו סכמות ותרשימים שתיארו את המחשבות שלהם.

2. הראש שלהם בעננים

ילדים חכמים הם ממש לא “מלאכים טובים”. הם עסוקים לעתים קרובות במחשבות שלהם ובמקרה “לא שומעים” את הוריהם. הם גם מספרי סיפורים נלהבים והדמיון הפורה שלהם בדרך כלל מזעזע הורים ומורים. אבל דמיון פורה הוא סימן לאינטליגנציה.

ילדים מחוננים משועממים לעתים קרובות בבית הספר ומתחילים לבדר את עצמם. ההורים פשוט צריכים להסביר להם שהחינוך באמת חשוב כדי לרסן את ההתנהגות הזאת.

3. הם מדברים בגיל מוקדם

דיבור מהיר מצביע על כך שהילד מחונן למדי מכיוון שאוצר המילים שלו ממש רחב. ילד ממוצע מתחיל לדבר בגיל שנתיים. ילדים מחוננים בני שנתיים מסוגלים בדרך כלל להרכיב משפטים מורכבים.

במקרים נדירים, ילדים לומדים לדבר מאוחר יותר. מדענים חושבים שלילדים כאלה יש תסמונת איינשטיין. נאמר כי אלברט איינשטיין לא רצה לתקשר עם אנשים לפני שהגיע לגיל 7. הפיזיקאי ריצ’רד פיינמן, המתמטיקאית ג’וליה רובינסון, ואנשים גאונים אחרים היו גם כן כאלה שהתחילו לדבר מאוחר.

4. הם לא סובלים מפרפקציוניזם

ילדים מחוננים בדרך כלל בוחרים במרחב ידע אחד והם מסוגלים ללמוד אותו במשך שעות אם הם אוהבים את הנושא. אבל אם הם לא, הגאונים הקטנטנים האלה פשוט לא יקדישו לזה הרבה תשומת לב. אם הילד שלכם עתיד להיות מתמטיקאי, הוא עשוי להיות אדיש ללימוד לשפות.

כתב יד גרוע הוא תכונה נוספת של ילדים מחוננים. כתב היד שלהם כל כך גרוע כי הם כותבים מהר מדי, ומנסים להספיק לכתוב את המחשבות שלהם על הדף. בנוסף, הם ממש לא מעוניינים ללכת לפי כללי בית הספר.

5. הם חברותיים

אומרים שילדים חכמים הם מוזרים ולא חברותיים, אבל יש מונח שנקרא “אינטליגנציה חברתית”. כדי להיות גאון, אדם לא צריך רק לזכור נוסחאות מתמטיות ארוכות. גאונים חברתיים מסוגלים לבנות בקלות מערכות יחסים עם אנשים סביבם. אם הילד שלכם מצליח לעניין את כל החברים שלו, יכול להיות שהוא מחונן.

מדענים מדגישים גם את האינטליגנציה הרגשית, היכולת של אנשים לזהות ולנהל את הרגשות שלהם ושל אחרים. ילדים בעלי אינטלגנציה רגשית גבוהה הופכים למנהלים גדולים, פוליטיקאים ומומחי שיווק.

6. הם מבלים הרבה זמן עם מבוגרים

גאונים קטנטנים אוהבים לדבר עם מבוגרים. ילדים רגילים בדרך כלל מרגישים יותר סגורים בחברה של אנשים מבוגרים, אבל ילדים מחוננים מעדיפים את האווירה הזו.

לעיתים קרובות, ילדים מחוננים מתחברים דווקא למבוגרים, אבל אפילו ילדי פלא צריכים לתקשר עם בני גילם. פסיכולוגים מזהירים את ההורים כי ילדים חכמים עשויים להרגיש בודדים.

בדף הבא מחכות לכם עוד כמה תכונות שיעזרו לכם לזהות אם יש לכם גאון קטן בבית!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים