11 דברים שלנשים בערב הסעודית אסור לעשות, שיגרמו לכם להגיד תודה שאתן לא גרות שם!

לא משנה מה אתן מדמיינות - זה הרבה יותר גרוע מזה!7. נשים מתחתנות בשם האהבה? ובכן… לא

הנשים בערב הסעודית מתחתנות בגיל מאד צעיר, לעיתים אף לפני גיל הפוריות. זאת הסיבה שרבות מהן מפסיקות את החינוך שלהן. בנוסף, הריונות בגיל צעיר עלולים לגרום למחלות ולתמותה. למי שתוהה, אין שם גיל מינימלי לנישואים. בעקרון, נישואים בכפייה הם אסורים, אבל בכל מקרה אלו שמחליטים ומאשרים את השידוך הם האבות.

8. הן בחיים לא יפתחו את הדלת

לנשים אסור לקבל אורחים בבית. הן יכולות להיפגש עם חברות, אבל רק בחלק שלהן בבית. מה שכן, בבית הן לא חייבות לפעול לפי קוד הלבוש המחמיר. אורחים יכולים להתארח רק בחלקים של הבית אליהם האישה אינה מורשית להיכנס. אם בעלה בחדר האורחים והאישה צריכה להגיד לו משהו, היא יכולה רק להתקשר. לרוב הבתים בערב הסעודית יש 2 כניסות – לנשים וגברים.

9. בנים לימין, בנות לשמאל

הפרדה מגדרית היא כלל בסיסי שנועד למנוע מנשים לתקשר עם גברים זרים. זה אומר שהחברה מחולקת ל-2 לא רק בבית, אלא גם באיזורים ציבוריים כמו חוף הים, בתחבורה הציבורית ואפילו במסעדות. במקומות שמגישים אוכל ההחמרה אפילו קיצונית יותר: יש גם חלוקה לקרובי משפחה, רווקים ונשים לא נשואות.

רשתות מערביות גדולות כמו מקדונלדס, פיצה האט או סטארבקס לא רוצות לאבד לקוחות, אז גם שם שומרים על חוקי ההפרדה. ישנם מקומות בהם ההפרדה פחות מחמירה, כמו בבתי חולים, בנקים ודומיהם.

10. לא כל האנשים שווים

משקל העדות של אישה בסעודיה שווה ערך לחצי מעדות של גבר. בשביל להגיש תביעה בבית המשפט, אישה צריכה 6 עדים גברים לפחות והמשפט עלול להסתמך על חוקים שבטיים ולא על חוקי המדינה.

לפי הקוראן, בנים מקבלים כפול ירושה מבנות ובאיזורים כפריים הן כלל לא חלק מהירושה.

11. זה רק ספורט!

באולימפיאדה של 2012 הנשים בערב הסעודית קיבלו רשות לייצג את המדינה. ההחלטה התקבלה מתוך לחץ של האיחוד האולימפי.

בכל אופן, זה לא קל לאישה לפתח קריירה כספורטאית כי אישה אינה רשאית לקבל חינוך מתאים והיא לא יכולה להשתמש בכל ציוד הספורט.

ומה קורה אם אישה מפרה את החוקים?

אם אישה עוברת על החוק, היא תקבל עונש לא הוגן. המשטרה יכולה להעניש אישה שמדברת עם גבר זר או שלובשת בגדים מבד לא עבה מספיק. אחד העונשים הפחות קשים הוא הצלפה.

שחרור מהכלא אפשרי רק אם שגבר שאחראי על האישה מבקש זאת. באותה מידה, הוא גם יכול לבקש החמרה בעונש שלה ואז היא תישאר בכלא להרבה מאד זמן. למרות כל זאת, הרבה נשים בערב הסעודית לא רוצות לשנות דבר, כנראה בגלל מסורות עתיקות וענייני דת. חבל.

מקור: brightside