11 טיפים לעזרה ראשונה שכל אחד חייב להכיר! מס’ 3 יכול להציל לכם את החיים…

תמיד תחזיקו סודה לאפיה בתיק.7. שבבי עץ

בגלל שהשבבים מלאים חיידקים, הם יכולים לגרום אפילו לזיהום. אז אם תקוע לכם אחד עמוק בתוך העור, חשוב קודם לנקות את המקום עם חומר מחטא ואחר כך להוציא אותו עם מחט או פינצטה שחיטאתם במים חמים. כשהשבב בחוץ שטפו את המקום במים וסבון.

8. הכשת נחש

נכון בטלוויזיה רואים אנשים מנסים למצוץ את הארס? אז אל תעשו את זה. הארס כבר נמצא במחזור הדם של הבן אדם שהוכש, וזה ממש לא יעזור. גם משככי כאבים לא טובים כאן, כי הם יגרמו לכלי הדם להיות צרים יותר ולארס להתפשט מהר יותר. הדבר שהכי חשוב אחרי הכשת נחש זה להירגע. צריך לשמור על דופק נמוך כדי להאט את קצב ההתפשטות של הארס בגוף.

צרו קשר עם מוקדי הרפואה כדי לקבל נוגדן מתאים. אם אתם צריכים לנוע רגלית, תלכו ואל תרוצו, כדי לשמור על דופק נמוך כמו שאמרנו למעלה. אם יש באזור שמן קוקוס, שימו אותו על המקום שהוכש כדי שיטפל בזיהומים למיניהם.

9. עקיצת מדוזה

הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לכם כשאתם בים זה עקיצת מדוזה. דברים שיכולים להקל על הכאב הם מים מלוחים, מים חמים, חומץ או תערובת של מים עם סודה לאפיה. פחם פעיל (אם במקרה הבאתם כזה בצידנית) עוזר להוציא מהגוף את הארס.

ומה לגבי פיפי? אנשים אולי ממליצים על זה, אבל לרוב השתן לא מכיל מספיק חומציות כדי להילחם בארס. יש טענות שפיפי עוזר להקל על הכאב, אבל הוא אפקטיבי כמו מים חמים.

10. צלקות

פציעות יכולות להוביל לצלקות לא ממש נחמדות. סודה לאפיה שהשתמשנו בה בסעיפים הקודמים תסייע לכם גם במקרה הזה. סודה לאפיה יכולה למנוע הופעה של צלקות וגם למנוע זיהומים, ואפשר גם לערבב אותה עם מים כדי ליצור חומר מחטא. אבל חשוב להשאיר גם חלק מהפצע חשוף לאוויר.

Credit: brightside

11. חסימה בדרכי הנשימה

אם מישהו מפסיק לנשום בגלל משהו שתקוע לו בגרון, צריך להשכיב אותו על הגב ולהסיר מהפה שלו כל דבר שיכול לחסום את הגרון, אפילו נוזלים. כדי לפתוח את דרכי הנשימה צריך להטות את הראש אחורה ולהרים את הסנטר, כשיד אחת על הראש או המצח. אפשרות נוספת היא באמצעות האצבעות לדחוף את הלסת התחתונה כלפי מעלה מבלי להזיז את הצוואר, במטרה לפתוח את הפה ולהרים את הלשון.

בונוס: הורדה של תחבושת

אז אחרי שסייעתם לעצמכם עם עזרה ראשונה, מגיע שלב ההחלמה. וחשוב להקפיד גם עליו. כשאתם מסירים תחבושת או פלסטר, מומלץ להמיס את הדבק עם שמן תינוקות, אלכוהול לחיטוי ולפעמים גם מים חמים יספיקו. אפשר גם להקפיא את המקום עם קרח.

למרות הרצון לתלוש את הפלסטר או התחבושת בבת אחת, עדיף לעשות את זה לאט, כי ככה יש פחות חשש שהגלד יקרע או שאפילו הפצע יפתח מחדש.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים