11 טיפים שיעזרו לכם לגלות אם מי שכותב לכם עכשיו הוא שקרן!

אל תחפשו אף ארוך, יש דרכים יותר טובותאיך ד”ר האוס אומר תמיד? כולם משקרים. כן כן, גם אתם. אבל למרות שכולנו משקרים, אנחנו ממש לא אוהבים שמשקרים לנו, ועל אחת כמה וכמה כשאנחנו לא מצליחים לעלות על השקר בזמן.

בדיוק בגלל זה ריכזנו לכם 11 דרכים לעלות על אנשים שמשקרים לכם,  רק מהדרך שבה הם עונים לכם בוואטס-אפ.

נשמע מטורף? אולי, אבל זה לגמרי עובד.

רק קחו בחשבון שאחרי שתקראו את הכתבה, לא בטוח שישאר לכם על מי לסמוך. ראו הוזהרתם.

1. משפטים ארוכים

שקרן ינסה להסתיר את השקרים שלו “בין המשפטים”. מחקר של אוניברסיטת קורנל בניו יורק הוכיח שמשפט שיש בו שקר, בדרך כלל יהיה יותר ארוך ממשפט אמיתי. לכן, כשמישהו צריך לשקר, המשפטים שלו מתארכים במילה אחת בממוצע.

2. הימנעות מתשובה חד משמעית

שקרנים נוטים להשתמש במילים שמשדרות אפשרות חיובית או חוסר ודאות במטרה להימנע מתשובה חד משמעית. שקרן כזה כנראה לא רוצה לפגוע, אבל הוא גם לא רוצה לעשות את מה שביקשו ממנו. במהלך מחקר שנעשה בקרב נשים שהתבקשו לשקר, התגלה כי הן השתמשו לרב במילים ‘כנראה’, ‘אני’, ו’אנסה’. אצל גברים דווקא לא מצאו שינויים בנוסח.

3. חזרה על מידע

המטרה העיקרית של השקרן היא לשכנע אתכם שהוא מדבר אמת. בגלל זה הוא ינסה לחזור על השקר שלו עד שתאמינו לו. אנשים אומרים ‘תחזור על השקר 1,000 פעמים והוא יהפוך לאמת’. אבל תישארו מרוכזים ואל תיתנו לשקרים לבלבל אתכם.

4. עיכוב לפני תגובה

אם לוקח זמן עד שעונים לכם, אתם לא באמת יכולים לדעת מה קרה בזמן שעבר בין השאלה לתשובה. אולי אותו אדם היה עסוק או פשוט לא ראה את ההודעה, אבל באותה מידה, יכול להיות שהוא היה צריך קצת זמן כדי לחשוב מה לענות. שקרן פוטנציאלי יכול לקחת את הזמן כדי להרהר אם לשקר או להגיד את האמת.

5. הקלדה ארוכה

אם הצד השני לרב לא שולח לכם הודעות ארוכות ומנוסחת להפליא, זה בהחלט חשוד. הוא כנראה תיקן את ההודעה מספר פעמים כדי שהיא תהיה יותר משכנעת.

6. בלי תשובה בכלל

התחמקות היא גם סוג של שקר, והאפשרות להתחמק משאלות בהודעות אפילו קלה יותר. אנשים ינסו לשנות את נושא השיחה, להתנתק מהפלאפון או פשוט ידלגו על השאלה בתקווה שלא ישימו לב שהם לא ענו עליה כלל.

7. לעשות ריגשי

אנשים כאלה שנתפסו בשקר יכולים לנסות לשחק לכם על המצפון ולהתנהג כאילו הם נפגעו. הם ינסו לגרום לכם להרגיש אשמים שבכלל שאלתם את השאלה, והם גם יצליחו בזה אם תתנו להם. אז אל תיפלו בפח הזה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים