12 עובדות מטורפות על הלוגואים הכי מפורסמים בעולם שלא ידעתם עד היום!

12 ממש יפתיע אתכם!שאלתם את עצמכם פעם מה עומד מאחורי הלוגו (תסמיל בעברית, הידעתם?) של מוצר או חברה מסוימת?

הרי מידי יום ובכל מקום, אנחנו עוברים ונתקלים בהמון לוגואים של חברות מפורסמות יותר או פחות, ולא עוצרים שנייה לחשוב האם יש סיבה או סיפור מאחורי אותו סמל?

אספנו לכם 12 סיפורים מעניינים במיוחד שעומדים מאחורי הלוגואים של החברות הגדולות, שהפתיעו וסיקרנו גם אותנו והרי הם לפניכם… ואפילו עם בונוס!

ואולי אם תהיו נחמדים, אז יום אחד נספר לכם גם את הסיפור מאחורי הלוגו של קוויקים…

1. אפל

האגדה מספרת כי הלוגו של אפל הוקדש כמחווה לאלן טיורינג (מתמטיקאי בריטי אשר הניח את היסודות למדעי המחשב), אשר התאבד ע”י אכילת תפוח עם ציאניד.

אבל למעשה, הכל הרבה יותר פשוט: מעצב הלוגו יצר את ה”ביס” בתפוח כדי להראות שזה אכן תפוח ולא פרי עגול אחר…

2. פרארי

רבים חושבים כי הלוגו של פרארי מסמל כוח סוס, אבל זה לא נכון. בביוגרפיה שלו, אנזו פרארי אומר כי צללית הסוס צוירה בתחילה על המטוס של טייס אייס איטלקי בשם פרנצ’סקו באראכה, ולאחר שאנזו ניצח במרוץ, הוא קיבל את הסמל מאימו של פרנצ’סקו, ומאוחר יותר הוא הפך לסמל הידוע.

3. ויקיפדיה

טוב אז זה לא ממש מפתיע שהסמל של האנציקלופדיה העולמית הוא כדור הארץ. הפאזל עצמו מורכב מחתיכות הנושאות אותיות של שפות שונות, שיחד, הם יוצרות את המילה “ויקיפדיה”.

החלקים החסרים בפאזל, מסמלים את העובדה שהאנציקלופדיה לא גמורה ומתעדכנת כל הזמן. אהבתי.

4. אנדרואיד

המעצבת הגרפית אירינה בלוק והצוות שלה קיבלו את המשימה הבאה: ליצור לוגו עם רובוט שיהיה קליט, פשוט ומזוהה בקלות.

אם הצורה של הרובוט מוכרת לכם קצת, זה לא במקרה. ההשראה לרובוט, נלקחה משלטים שרואים בדרך כלל על דלתות של מלתחות ציבוריות. מצחיק אבל נכון…

5. מקדונלדס

בשנת 1962 שכרה “מקדונלדס” את הפסיכולוג לואיס צ׳סקין, שהציע להחליף את הלוגו הקודם שלהם (של ספידי הטבח) בלוגו הנוכחי של שתי קשתות מוזהבות, למה אתם שואלים? חשיבתו הייתה שהצורה הזו דומה לחזה הנשי, אשר מעורר תיאבון באופן לא מודע ומזכיר לכולנו את הילדות המאושרת שלנו בחיק אימנו…

ואני אומרת, אולי הפסיכולוג זקוק לפסיכולוג? למרות שתכל׳ס, החברה הצליחה ובגדול. אולי הוא צדק?

6. לקוסט

בשנת 1923, רנה לקוסט (טניסאי צרפתי ומייסד החברה) הלך ברחוב עם הקפטן של הקבוצה שלו, אלן מור, והבחין במזוודה מעור תנין באחד מחלונות הראווה. לקוסט ומור עשו בינהם התערבות שאם רנה יזכה במשחק הבא, אלן יקנה לו את המזוודה.

לקוסט הפסיד אמנם, אבל עיתונאי אחד שמע על הסיפור הזה וכתב מאמר על שחקן טניס שלא זכה אבל “נלחם כמו תנין”. כך קיבל לקוסט את הכינוי שלו, והחברה שלו קיבלה את סמל התנין הזוחל.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים