12 דמויות של דיסני שמבוססות על אנשים אמיתיים ולא היה לכם שמץ של מושג עד עכשיו!

לא תאמינו מי זאת באמת אורסולה מבת הים הקטנה!חלמתם פעם להיות דמות בסרט של דיסני? אל תשקרו, אנחנו יודעים שכן. לא אומרים שבהכרח רציתם להיות נסיכים ונסיכות, אבל בטח חשבתם שזה יכול להיות ממש מגניב להיות חלק מהעולם הקסום הזה. אז אולי לכם זה כבר לא יקרה, אבל לאנשים האלו זה דווקא כן קרה.

למרות שמדובר בדמויות בדיוניות, לא מעט מגיבורי דיסני מבוססים על אנשים אמיתיים, גם כאלה שהם אפילו לא בני אדם! אז גללו מטה והכירו 12 אנשים ששימשו השראה לדמויות שכולנו אוהבים!

1. הנשרים (ספר הג’ונגל) – הביטלס

כשהסרט יצא ב-1967, הביטלס כבר היו להקה מפורסמת, והמפיקים רצו שהלהקה תדבב את הדמויות ותשיר שיר מתוך הסרט. אבל לפי הדיווחים, ג’ון לנון התנגד לרעיון ולכן הדמויות רק מסמלות אותם ולא נשמעות כמוהם.

2. מליפיסנט (היפהפייה הנרדמת) – אלינור אודלי

השחקנית אלינור אודלי גם דיבבה את הדמות וגם הצטלמה לקטעי וידאו עליהם ביססו דיסני את הסרט המצויר. המראה והתנועות של הדמות הן התנועות של אודלי.

3. ג’סיקה ראביט (מי הפליל את רוג’ר ראביט) – ריטה הייוורת’

בתחילת העבודה על הסרט, הדמות עוצבה בכלל על בסיס דמות מסרט מצוייר אחר. אבל בהמשך היא שונתה, ובוססה על מראה של כמה שחקניות עם דגש על דמותה של הייוורת’. הבמאי של הסרט אמר שהוא ניסה להשיג דמות שנראית כמו היוורת’ אבל עם שיער של ורוניקה לייק.

4. הכובען המטורף (עליסה בארץ הפלאות) – אד וין

הקומיקאי אד וין הוא טיפוס מעניין בפני עצמו, והיה ההשראה המושלמת לדמות המשוגעת בסרט. דיסני השתמשו גם במראה וגם בהתנהגות שלו לעיצוב הדמות, והוא גם דיבב אותה.

5. עדנה (משפחת סופר על) – לינדה האנט

הדעה הרווחת בקרב מעריצי הסרטים של דיסני היא שהדמות של עדנה מבוססת על מעצבת התלבושות לסרטים, אדית הד. אבל בעצם מדובר בשחקנית לינדה האנט ופשוט אי אפשר לפספס את הדמיון בין השתיים.

6. חתול עם חצוצרה (חתולים בצמרת) – לואי ארמסטרונג

דמות החתול שמנגן בחצוצרה נוצרה מראש עבור נגן הג’ז המפורסם, והוא גם היה אמור לדבב אותו. אבל בגלל בעיות בריאות הוא לא יכל להשתתף בסרט, ובמקומו דיבר וניגן סקטמן קרותרס.

ומי הם הזמר המפורסם שהפך לרשע והגבר שעליו מבוססת אישה? תראו בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים