12 כללים לחסוך כסף שאנשים עשירים בחיים לא יוותרו עליהם!

כסף כסף כסף“אחח… אם רק היה לנו עוד קצת כסף”. בטח גם לכם המחשבה הזאת עוברת בראש כל יום. ובטח גם יש לכם תירוצים למה אין לכם מספיק כסף – הילדים, השכירות הגבוהה, המשכורת לא מספיק טובה, ביבי אשם, וכו’ וכו’.

אז מספיק להאשים אחרים. זה לא משנה כמה אתם מרוויחים ומה ההוצאות שלכם – גם אתם יכולים לחסוך. אתם אולי לא תהפכו לעשירים בין לילה, וגם לא בשנה הקרובה, אבל אתם כן יכולים להתחיל ממשהו. ולאט לאט, תראו שגם המצב הכלכלי שלכם השתפר.

אז איך עושים את זה? יש לנו 12 כללים יעילים וטובים שאנשים עשירים מקפידים עליהם כדי שהם ישארו עשירים. יאללה, תתחילו לחסוך.

1. כלל 24 השעות

אנשים עשירים לא מחכים דקה לפני שהם מחליטים אם לקנות משהו. הם מחכים יום שלם. קניה אימפולסיבית מונעת מרגשות, ולעיתים קרובות היא ממש לא נחוצה לנו. אז בפעם הבאה שאתם מתלבטים אם לקנות משהו, תשאלו את עצמכם אם אתם רוצים אותו או צריכים אותו.

2. דיאטת מזומן

להסתובב בלי מזומן זה אולי יותר נח, אבל זה יכול לעשות לכם בלאגן רציני בחיובי האשראי בסוף החודש. אנשים עשירים מעדיפים להימנע כמה שאפשר משימוש באשראי, בעיקר אם מדובר בקניות קטנות. זה עוזר לדעת כמה כסף כבר הוצאנו החודש. אם קשה לכם להיגמל בבת אחת, נסו להתחיל בתשלום במזומן על ארוחות.

3. תקבעו לעצמכם תקציב ותעמדו בו

זה אולי נשמע כמו משהו ברור מאליו, אבל הרבה יותר קל להגיד מלבצע. נסו לקבוע לעצמכם תקציב עם תכנון ריאלי של הכנסות לעומת הוצאות. השיטה המומלצת היא לחלק את התקציב ל-50% הוצאות חיוניות לבית ולמחיה, 30% הוצאות אישיות והשאר לחיסכון.

Credit: brightside

4. תוציאו כסף על דברים שיעזרו לכם להרוויח

אתם לא צריכים להפסיק להוציא על עצמכם כסף כדי להיות עשירים. אתם צריכים להשתדל להוציא את הכסף על דברים שיעזרו לכם להרוויח בטווח הארוך – כמו צרכי עבודה. למשל, חליפה עסקית טובה, מחשב חזק ושימושי, ואפילו מכונית שלא רואה הרבה מוסך.

5. תשקיעו בשירותים שיחסכו לכם כסף

לעשירים אין בעיה “לבזבז” כסף על שירותים שיחסכו להם זמן או כאבי ראש. משלוח מהסופר, שירותי כביסה ואפילו לעבור לדירה יותר יקרה אם היא קרובה יותר לעבודה. אלו דברים שאולי נראים כמו מותרות, אבל הם הדברים שבסופו של דבר יחסכו לכם זמן, וזמן זה כסף.

6. ניסיון זה דבר יקר ערך

העשירים דואגים לעשות בחיים כל דבר שיעשיר את הניסיון ואת החיים שלהם. במקום להוציא את הכסף שלהם על קניות וביזבוזים, הם יעדיפו חוויות שהן לא חומריות כמו טיולים, פעילויות אקסטרים או מכון כושר.

חוקים חיוניים שממש יכולים להפוך אתכם לעשירים יותר – בעמוד הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים