12 סימנים מדעיים שיוכיחו אם אתם באמת חכמים כמו שאתם חושבים!

אולי אתם סוג של גאונים ולא ידעתם את זה עד היום?כמה פעמים תהיתם בינכם לבין עצמכם אם אתם נחשבים חכמים מספיק? כי אלא אם למדתם פיזיקה גרעינית או קיבלתם פרס נובל אין באמת מדד אחד ברור שקובע מי חכם ומי לא.

אז נכון שבעיניכם אתם אינטליגנטים בטירוף, אבל האם גם אחרים חושבים את זה? ואיך אפשר לדעת בוודאות שאתם לא מאותם אנשים שאומרים עליהם מאחורי הגב “הוא לא העפרון הכי חד בקלמר”

אז  זהו, שבדיוק בגלל זה אנחנו כאן.

קבלו 12 סימנים שהוכחו מדעית שמשפיעים על רמת האינטליגנציה שלכם ויאשרו לכם אם אתם באמת חכמים כמו שאתם חושבים, ואולי, רק אולי, אתם בכלל סוג של גאונים ולא ידעתם את זה עד היום!

1. אתם מעדיפים להעביר זמן לבד מאשר עם חברים שעושים רעש

אנשים חכמים לא צריכים קבוצה גדולה של חברים כדי להנות מהחיים. מחקר שפורסם בבריטניה מצא שאנשים חכמים אוהבים להעביר זמן לבד ושמפגשים חברתיים יותר מעייפים אותם מאשר שהם יהנו בהם. אנשים חכמים גם נוטים לדבר לעצמם בקול. זה לא סימן שהם משוגעים, זה סימן שהם ממש חכמים.

Credit: © BBC One

2. למדתם לקרוא בגיל צעיר

ילדים שלמדו לקרוא בגיל מוקדם לא יהיו בהכרח חכמים. לפי מחקרים בריטיים, מה שהופך אותם לחכמים הוא העובדה שהם קוראים. זה די הגיוני, ככל שתכירו את האותיות ותתחילו לקרוא בשלב יותר מוקדם ככה תרחיבו יותר את האופקים שלכם. כמובן שצריך לקרוא ספרים במגוון תחומים, ולא נגיד רק סטטוסים בטוויטר או עיתוני קומיקס…

3. אתם אחים בכורים

חוקרים מאוניברסיטת אדינבורו שבסקוטלנד הוכיחו שלילדים הבכורים במשפחה כמעט תמיד יהיה יתרון אינטליגנטי על האחים שלהם. זה אומנם יתרון קטן, בערך 3 נקודות IQ יותר. החוקרים מאמינים שמדובר בקשר הפסיכולוגי בין ההורים לילד הראשון.

יחד עם זאת, שימו לב לכימאי הרוסי המפורסם דמיטרי מנדלייב שהיו לו לא פחות מ-16 אחים גדולים. זה לא הפריע לו לפתח את הטבלה המחזורית של היסודות ולהשאיר חותם בהיסטוריה.

Credit: © eastnews

4. אתם יותר גבוהים מהממוצע

מחקר שנערך בפרינסטון מצא שילדים גבוהים לעיתים קרובות השיגו ציון יותר גבוה במבחני IQ והצליחו יותר בחיים הבוגרים שלהם. רואים את זה אפילו בגיל קטן יותר, כשילדים גבוהים בגיל 3 מצליחים יותר במבחנים שונים.

Credit: © eastnews

5. הלכתם לחוגי מוזיקה

מחקר מצא שילדים שהשתתפו ב-2 חוגי נגינה או פיתוח קול למשך 9 חודשים היה להם IQ יותר גבוה בהשוואה לילדים שהשתתפו בחוגי דרמה או שלא השתתפו בחוגים בכלל. ב-2013 מחקר אחר הציעה תיאוריה לפיה רמת המשכל של הילדים האלו היא מה שגרמה להם לבחור בחוגי מוזיקה.

6. אתם לא סובלים מעודף משקל

מחקר שנערך ב-2006 הראה קשר חזק בין משקל הגוף ויכולות קוגניטיביות. אנשים שמדד ה-BMI שלהם היה מעל הממוצע קיבלו ציון יותר נמוך במבחני IQ לעומת אנשים אחרים. חוקרים צרפתים ניתחו 2,000 אנשים לאורך תקופה של 5 שנים מצאו שיש קשר ישיר בין היקף המותניים למנת המשכל.

את הקשר הזה ניתן להסביר בכך שאנשים עם IQ יותר גבוה יש להם  בדרך כלל הכנסה יותר גבוהה שמאפשרת להם להיות במעקב רפואי ולשמור יותר טוב על הגוף שלהם.

ויש עוד 6 סימנים בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים