12 סימנים מדעיים שיוכיחו אם אתם באמת חכמים כמו שאתם חושבים!

אולי אתם סוג של גאונים ולא ידעתם את זה עד היום?7. אתם לא אוהבים פעילות גופנית

חוקרים אמריקאים גילו שאנשים שאוהבים להפעיל את המח פחות אוהבים להפעיל את הגוף, ולהפך. אנשים בעלי מנת משכל גבוה מעדיפים פעילויות שדורשות מחשבה והשקעה מנטלית, כמו לשחק שח.

אבל תזכרו שהיעדר פעילות גופנית יכולה לגרום לעליה במשקל, וראינו למעלה שזה יכול להשפיע על ה-IQ. אז חשוב לאזן את החיים בפעילויות משני הסוגים ולשמור על אורח חיים בריא.

8. יש לכם עיניים כחולות

חוקרת מאוניברסיטת לואיוויל טוענת שלאנשים עם עיניים כחולות יש IQ יותר גבוה בהשוואה לבעלי עיניים כהות. יש הרבה גאונים בעולם שיש להם עיניים כחולות, כמו סטיבן הוקינג למשל. אנשים בעלי עיניים בהירות טובים בהתמודדות עם בעיות כי הם לוקחים את הזמן להתרכז ולקבל את ההחלטה הנכונה.

אם יש לכם עיניים חומות, אל תדאגו, גם אתם חכמים. אנשים עם עיניים כהות טובים יותר בקבלת החלטות כשצריך תגובה מהירה לסיטואציה מסויימת.

9. אתם רגישים לרעשים

ריצפה שחורקת, אנשים שלועסים ואפילו נשימות חזקות הם רעשים יומיומיים שממש מפריעים לאנשים חכמים. חוקרים באוניברסיטת הלסינקי ערכו מחקר שמצא קשר בין היכולות של אנשים למצוא פתרונות לבעיות וחוסר היכולת שלהם להתעלם מרעשים.

יש אפילו אבחנה רפואית למצב הזה – מיסופוניה. אצל אנשים שסובלים מ-מיסופוניה נצפו שינויים בפעילות המח ברגע שמישהו לידם אכל תפוצ’יפס.

10. הקמיצה שלכם יותר ארוכה מהאצבע שלכם

רופא נורווגי תיאר שיטה לפיה אפשר למדוד את האינטליגנציה של האדם לפי היחס בין האצבעות שלו. לפי התצפיות שלו, ככל שהקמיצה יותר ארוכה, ככה האדם מתמודד יותר טוב עם בעיות מתמטיות, אבל בעיות מילוליות יהיו לו יותר קשות.

חוקר אחר מאוניברסיטת קיימברידג’ מצא שניתן לחזות את ההצלחה של אדם בעולם הפיננסים באמצעות אורך האצבעות. לאנשים שהקמיצה שלהם ארוכה יותר מהאצבע שלהם יש הכנסה גבוהה יותר.

11. אתם סובלים מחרדות ונוטים להיכנס לפאניקה

חוקרים מהמרכז הבין תחומי בהרצליה מצאו שאנשים חכמים יותר נוטים לחשוב באופן פסימי על מצבים לא נעימים שעלולים לקרות להם. הטענה שלהם היא שאנשים חכמים מנתחים את אירועי העבר ולכן שמים יותר לב לדברים שיכולים לקרות בעתיד. אנשים חכמים יותר מוכנים לקשיים שהחיים מביאים איתם, אבל גם צריכים לחיות עם לחץ תמידי שהם יקרו מתישהו.

12. אתם מקללים הרבה

זה אולי ישמע מוזר, אבל השימוש במילים לא יפות מצביע על אינטליגנציה גבוהה. לאנשים חכמים יש אוצר מילים רחב והם משתמשים במילים שונות לתאר את הרגשות שלהם. עד לא מזמן חשבו אחרת, שהשימוש במילים האלו היא כתוצאה ממחסור באוצר מילים אצל אנשים פחות חכמים.

אבל מחקרים שערכו פסיכולוגים מצאו את ההפך – ככל שהאדם יותר משכיל, ככה הוא מקלל יותר.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים