10+ דברים שכדאי לכם לעשות אם אתם רוצים להימנע מריח רע מהפה!

הסוף לסירחון מהפה!אם אנשים מתרחקים קצת כשהם מדברים אתכם, בן/בת הזוג לא קופצים לנשיקה והחבר הכי טוב קנה לכם חבילת מסטיקים ליום הולדת, זה כנראה לא בגלל שכולם שונאים אתכם – אלא סביר להניח שפשוט יש לכם ריח רע מהפה…

הבעיה? לפעמים צחצוח שיניים או מסטיק אחרי ארוחה הם לא לגמרי מספיקים, וצריך להגיע לשורש הבעיה. אבל אל דאגה, אספנו עבורכם 12 דרכים שיעזרו לכם להבין ולהיפטר מריח רע מהפה – קראו, החכימו, ולכו לשתות כוס מים!

1. תשתו *המון* מים

עצה לחיים: מים זה תמיד רעיון טוב. כמות מספקת של מים ממריצה את זרימת הרוק ומונעת התייבשות, אחת הסיבות לריח רע.

העצה שלנו: תעשו לכם הרגל לשתות כמה לגימות בכל פעם שקורה משהו מסוים. לדוגמה, בכל פעם שמישהו קורא בשם שלכם בלימודים/בעבודה.

2. אל תשתו יותר מדי קפה

אנחנו יודעים, אין כמו קפה בבוקר. לא ניקח את זה מכם. אבל בכל זאת, כדאי שתדעו שקפאין יכול להאט את ייצור הרוק ולכן לייבש את הפה – מה שבסוף מוביל לריח רע. עדיף לשתות כוס תה בארוחת צהריים ובארוחת ערב, ולהשאיר את הקפה רק לבוקר.

עצה שלנו: אם אתם אוכלים שום, תשתו לאחר מכן תה ירוק – זה מנטרל את הריח!

3. נקו את השתלים והשיניים התותבות

אם יש לכם שיניים כאלו, חשוב לנקות אותם בדיוק כמו שיניים רגילות. הרגילו את עצמכם לנקות את השיניים בלילה ולהיפטר מכל מיני חיידקים שהגיעו מהאוכל.

4. זיכרו להשתמש בחוט דנטלי אחרי כל ארוחה

לא נעים לדעת, אבל כמו שקית זבל שנשארת יותר מדי זמן בבית ומסריחה את כל החלל, כך גם חלקיקי המזון שנשארים בין השיניים שלנו זמן רב מידי. הבקטריה מהאוכל חודרת מתחת לקו החניכיים ועשויה להוביל לא רק לריח רע, אלא גם לזיהום. זו הסיבה שחשוב להשתמש בחוט דנטלי ולא להסתפק רק בצחצוח!

5. החליפו את מברשת השיניים אחת לשלושה חודשים

הזמן רץ כשעסוקים, ולפעמים אנחנו לא שמים לב שמברשת השיניים שלנו כבר איתנו חצי שנה ויותר! מברשת שיניים ישנה היא פשוט לא טובה כי היא מוסיפה עוד חיידקים לפה – אז אל תשכחו להחליף.

עצה שלנו: אם אתם חולים בשפעת, החליפו את מברשת השיניים אחרי שאתם מחלימים, כך שלא תכניסו את החיידקים האלו לגוף שלכם בטעות!

6. אל תזניחו את הלשון

כשאתם מצחצחים שיניים בבוקר, זכרו לנקות גם את הלשון. הוכח כי צחצוח הלשון מוביל להורדה של 70% בריח הרע!

עצה שלנו: כדי להרוג שתי ציפורים במכה אחת, אפשר לרכוש מברשת שיניים שכוללת גם מנקה לשון.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים