13 הרגלים יומיומיים שנראו לכם תמימים, אבל אין לכם מושג עד כמה הם מסוכנים לבריאות שלכם!

אני לא יודעת איך אני יכולה להמשיך לחיות בלי מס' 13?!בואו נודה באמת, אף אחד מאיתנו לא מושלם. חוץ מגל גדות, היא כן, אבל זה סיפור אחר… בכל מקרה, לכל אחד מאיתנו יש הרגלים מעצבנים, כמו לעצור את האפצ’י, ללעוס את הקצה של העפרון  או ללכת לשירותים ולא לחזור, אתם יודעים, אותם הרגלים שיכולים להטריף אנשים אחרים, אבל עושים לנו נעים בבטן, ואנחנו ממש לא מתכוונים לוותר עליהם.

הנקודה היא שחוץ מלעצבן אנשים אחרים, מסתבר שההרגלים האלו ממש מסוכנים.  ולא, אנחנו לא מתכוונים לזה שבן הזוג עלול לרצוח אתכם בשינה בגללם, אלא לזה שהם ממש מסוכנים לבריאות שלכם ויכולים לגרום לנזק ממשי.

קבלו 13 הרגלים שעד היום נראו לכם תמימים ולא מזיקים, אבל לא תאמינו כמה הם בדיוק ההפך מזה…

1. עוצרים את האפצ’י

מה נפגע: מערכת הנשימה, כלי דם והמח, ובמקרים קיצוניים גם הוושט.

התפקיד המרכזי של העיטוש הוא להיפטר מבקטריות, וירוסים וחלקיקי אבק. כשאתם עוצרים את האפצ’י, אתם לא מאפשרים לגוף שלכם להיפטר מהם. אבל זה לא הכל. תדמיינו מה היה קורה אם הייתם מנסים לירות ברובה וחוסמים את הקנה. אותו הדבר קורה בתוך האף – כל העוצמה של העיטוש חוזרת בחזרה ויכולה לפגוע בשמיעה שלכם, להעלות לכם את לחץ הדם, ואפילו לפגוע בוושט.

2. משתמשים בקיסם שיניים

מה נפגע: החניכיים.

רופאי שיניים לא אוהבים קיסמי שיניים. הם לא כל כך מזיקים לציפוי זגוגית השן, אבל החניכיים יכולות להיפגע. וזה גם כמעט בלתי אפשרי לנקות את הפה עם קיסם. כדי לשמור על הפה שלכם נקי באמת, השתמשו בחוט דנטלי או בקיסמים מיועדים לשיניים (אבל כדאי שתלמדו קודם איך לעשות את זה נכון)

3. ישנים על כרית עם הפנים למטה

מה נפגע: הנשימה, זרימת הדם, עמוד השדרה ועור הפנים.

זה אולי נוח, אבל זאת לא התנוחה הכי בריאה לגוף. כשאתם ישנים ככה קשה לכם יותר לנשום, הצוואר נמצא בתנוחה לא טבעית, זרימת הדם נהרסת וחוליות הצוואר בסכנה. הרופאים גם מזהירים ששינה על הפנים יכולה להוביל לקמטים כי העור מתחכך בכרית.

4. מפצחים גרעינים עם השיניים

מה נפגע: השיניים וכיס המרה.

גרעיני חמניה באים טוב לא רק במשחקי כדורגל. אבל עדיף שתתחילו לקלף אותם עם הידיים במקום עם השיניים. רופאי השיניים יכולים לזהות בעיות בשיניים שנוצרו בעקבות נסיונות פתיחה של גרעינים עם השיניים. חוץ מזה, גרעינים מאוד משמינים ויש בהם כ-500 קלוריות על כל 100 גרם. לאנשים שסובלים מבעיות בכיס המרה מומלץ להימנע מהם בכלל.

5. לועסים משהו קשיח

מה נפגע: השיניים, החניכיים והפה.

גם אתם לועסים משהו כשאתם מנסים להתרכז? אז יש סיכוי טוב שתסבלו מבעיות בזגוגית השן. מאותה הסיבה גם לא כדאי לפתוח בקבוקים עם השיניים, וללעוס אגוזים, קוביות קרח וסוכריות. אתם יכולים גם לפתח דלקת אם תעשו את זה.

6. מתאפקים לא ללכת לשירותים

מה נפגע: הכליות, מערכת השתן והמעיים.

אתם בטח מכירים את זה שבאמצע הלילה יש לכם פיפי אבל המיטה חמה ונעימה ולא בא לכם לצאת. אבל אסור להתאפק, כי אתם יכולים לפגוע בשרירים שלכם וזה יכול להוביל לדלקת בדרכי השתן ולעצירות. ב-2018 בריטי צעיר אושפז בבית החולים אחרי ששיחק במחשב במשך 8 שעות בלי הפסקה. המעיים ושלפוחית השתן שלו היו כל כך נפוחים שהרופאים חשבו שיש לו גידול סרטני.

ואלו ההרגלים שאתם יכולים לוותר עליהם, חכו שתראו את ה-7 הבאים בעמוד הבא…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים