13 עובדות שיכולות להציל לכם את החיים וכל אחד חייב להכיר!

איך תחבושות הגייניות יכולות להציל אתכם? למה אסור לאכול שלג? ומה עושים כשמישהו מתעלף? הכל בכתבה הבאהתקראו לזה פרנואידית, תקראו לזה פולניה, אבל אין דבר כזה להיות מוכנים מדי. אתם אף פעם לא יודעים  מתי תגיע הפעם הזו שתעמדו מול סכנת חיים, ותשאר לכם בדיוק שניה בשביל להחליט מה לעשות.

אז כדי שלא תלחצו ותקבלו את ההחלטה הלא נכונה (חס וחלילה), הכנו לכם מדריך קצר עם עובדות סופר חשובות שיכולות להציל לכם את החיים יום אחד.

אז נכון שבארץ אין לנו ממש טורנדו או בעלי חיים מסוכנים, אבל אתם אף פעם לא יודעים לאן החיים יקחו אתכם, וכמו שכבר אמרנו – זה לא מזיק להיות מוכנים ;)

קבלו 13 דברים שחשוב מאוד לדעת, בתקווה שבחיים לא תצטרכו באמת להשתמש בהם.

1. בתמנון הזה יש מספיק ארס כדי להרוג 26 אנשים בוגרים

למרות שהוא נראה קטן, תמנון כחול-הטבעות הוא אחד היצורים המימיים הקטלנים ביותר שיש בעולם. הארס שלו כל כך חזק שהוא יכול להרוג 26 אנשים תוך דקות, אבל הוא יתקוף רק אם הוא ירגיש מאויים. תוך 5-10 דקות מרגע ההכשה, הקורבן יתחיל להרגיש עקצוצים, חוסר תחושה בגפיים, קשיי נשימה, וסיכוי סביר שיסבול גם מהקאות ובחילות. היו מקרים בהם אנשים דיווחו שהיו בהכרה, אבל לא יכלו לזוז או לדבר.

אז אם במקרה נתקלתם ביצור הזה, אל תתגרו בו ואל תציקו לו בשום צורה, פשוט תתרחקו.

2. גלים מרובעים אולי נראים יפים, אבל הם מסוכנים מאוד

גלים מרובעים נוצרים ששתי תבניות מזג אוויר יוצרות גלים שנפגשים בזווית של 90 מעלות. בדרך כלל מצב זה מתרחש כאשר הרוח משנה כיוון. התוצאה הזאת אולי מאוד יפה (תראו בתמונה), אבל מתחת לגלים מסתתרים זרמים מאוד חזקים והם מסוכנים מאוד. אז אם אי פעם תיתקלו במחזה הזה, צאו מהים מהר ככל הניתן.

View this post on Instagram

Glitch in the Matrix?👽🔴🤲🏻🔵 Perfectionist's Paradise?🌴🙋🏼‍♀️🌞 ___________________________ This strange and perfect pattern, that I was so lucky to see some days ago, is called "Cross sea" And 👩🏼‍🏫📖 "it happens when two wave systems (in my photos I see 3 systems) cross each other at nearly perpendicular angles. This can occur when waves generated by one weather system collides with waves generated by another weather system, usually at a place that is far away from both weather systems." (Thank you, dear Google) It also looks like wave reflection… Maybe you know more about it…🤔 ______________________________ Or maybe the Matrix really needs to be reloaded?👽📞💻🔋😉 ______________________________ #crosssea #squarewave #squarewaves #strangephenomenon #amazing #maltalovers #malta #sliema #перекрёстноеморе #visitmalta #lovemalta #unusual #phenomenon #wave #perfectwaves #perfectwave #перекрёстныеволны #перекрёстноеморе #sealovers #взаимныелайки #wonderful #landscapelover #naturelover #waves #waves🌊 #strangewaves #strangewave #beautiful #волны #olas #квадратныеволны

A post shared by Tatiana 🙋🏼‍♀️ (@123kulema231) on

3. אתם יכולים לבקש מסירי להתקשר לאמבולנס במקרה חירום

אם חס וחלילה מישהו חוטף לכם התקף לב או נחנק לכם מול העיניים? מה אתם עושים? רצים לטפל בו או מתקשרים ל- 101? במקרים האלו כל שניה חשובה ולפעמים החלטה שגויה יכולה לגבות מחיר יקר מאד.

ב-2016 אמא אוסטרלית ראתה שהילדה הקטנה שלה נחנקת ורצה לבצע בה החייאה. על הדרך היא צעקה לסירי להתקשר לאמבולנס, וככה הצליחה להשיג את מוקד החרום למרות שהטלפון היה רחוק ממנה. הפרמדיקים שהגיעו בהמשך הצילו את הילדה, והאם שלחה מכתב תודה לחברת ‘אפל’ על שהמציאו את סירי שהצילה את חיי ילדתה.

4. מוזיקה קצבית מאטה את תגובת הרפלקסים שלכם

אין דבר יותר טריוואלי מלשמוע מוזיקה בזמן הנהיגה, אבל מסתבר שמוזיקה קצבית ורועשת מדי עלולה להיות מסוכנת. לפי מחקר שנעשה, הדופק של אנשים שמקשיבים למוזיקה קצבית עולה, מה שעלול להיות קטלני כשהם מאחורי ההגה. כמו כן, אותם אנשים, מרוכזים יותר במוזיקה ופחות בנהיגה.

המחקר גם הוכיח שהקשבה למוזיקה שאתם לא אוהבים יכולה להשפיע בצורה שלילית על הנהיגה שלכם. מוזיקה כזאת יכולה לגרום לכם לעצבנות, לחץ וחוסר ריכוז. ולמרות שהרבה אנשים מאמינים שמוזיקה קלאסית היא אידאלית בזמן נהיגה, לפי המחקר – ההפך הוא הנכון. אנשים שנסעו בזמן שהקשיבו למוזיקה הזו היו עצבניים וחסרי מנוחה.

לסיכום, המחקר קובע שהמוזיקה שאתם מאזינים לה בנהיגה צריכה להתאים לקצב הלב שלכם – שזה בערך בין 60 ל-80 ביטים בדקה.

5. אם מישהו מכוון אליכם אקדח, תשמרו איתו על קשר עין

אחד הדברים המפחידים שיכולים לקרות לנו זה כשמאיימים על חיינו עם אקדח. אבל עד כמה שזה ישמע מוזר, הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות במקרה הזה (כמובן בתנאי שאתם לא מומחי קונג פו שיכולים לנטרל את האדם השני בבעיטה), הוא לשמור איתו על קשר עין. קשר עין כזה יכול לגרום לו להרגיש לא בנוח ואולי אפילו לגרום לו להרגיש רע עם מה שהוא עומד לעשות.

גם אם מדובר בשוד, האדם בצד השני יכול להרגיש מבוכה כלשהי וללכת מבלי לקחת כלום. תזכרו שגם האדם בצד השני הוא עדיין אדם, וכמה שהוא נראה רע ומפחיד, עדיין יש לו מצפון או רגשי חרטה.

6. אם אתם חושבים שמישהו עוקב אחריכם, תפנו 4 פעמים ימינה

אם אתם רואים את אותה המכונית כל הזמן מאחוריכם, גם אחרי שפניתם כמה פעמים ימינה ושמאלה, כדאי שתבררו אם באמת מישהו עוקב אחריכם או שאתם עדיין מושפעים מהסרט של ג’יימס בונד שראיתם אתמול.

אז קודם כל תישארו רגועים, ואז תבצעו 4 פניות ימינה ברציפות. זה יחזיר אתכם בדיוק למקום שהייתם בו קודם, ואם המכונית ההיא עדיין אחריכם, אין ספק שאתם במעקב. אם אתם רוצים להיפטר ממנה, נסו לעלות על כביש שיש בו תנועה גדולה של הולכי רגל ואולי היא תעזוב אתכם לנפשכם.

Embed from Getty Images


שתפו עם החברים שתפו עם החברים