13 עובדות מפתיעות שישכנעו אתכם שלצום ביום כיפור זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לגוף שלכם!

יום כיפור כבר כאן - והנה כל הסיבות למה לצוםנכתב ע”י אור הוכמן

יום כיפור עוד רגע כאן, וזה הזמן להחליט מה עושים השנה – צמים או לא?!

אז תשמחו אולי לשמוע שמעבר לחשבון הנפש שתעשו, הצום השנתי שלנו יכול לשפר לנו את הבריאות בכמה וכמה רמות, לשמור על העור שלנו, ואפילו להגן על הלב והמוח!

חשוב לציין שכל היתרונות הבריאותיים הנפלאים האלו יעילים בעיקר אם צמים לעתים קרובות יותר, אבל גם צום של פעם בשנה יכול להיות סיפתח לשנה בריאה יותר ;)

13 היתרונות הבאים מראים את נפלאות הצום על הגוף שלנו אם אנחנו בריאים כמובן, מומלץ שאנשים בעלי היסטוריה רפואית יתייעצו עם הרופא המטפל שלהם. אז שיהיה צום מועיל לכולם וגמר חתימה טובה!

1. צום עוזר לירידה במשקל

מחקרים הוכיחו שצום עוזר לרדת במשקל – שכן אם צמים מכניסים פחות קלוריות לגוף ובמקביל מגבירים את חילוף החומרים, מה שעוזר לרדת במשקל ולהוריד את השומן הבטני!

2. צום מאט הזדקנות

צום גורם לגוף לייצר יותר מהורמון הגדילה האנושי, הורמון הקשור באופן הדוק לתהליך ההזדקנות. כאשר הגוף מייצר פחות מאותו הורמון, הוא נוטה להזדקן מהר יותר!

3. צום מפחית את רמות הסוכר בדם

רמת הסוכר בדם יורדת בכמה אחוזים כבר לאחר יום אחד של צום! הירידה הזו בדרך כלל גורמת לאנשים להרגיש ירידה באנרגיה, אבל מצד שני רמת הסוכר בדם עשויה להתייצב.

4. צום מוריד לחץ דם

אצל רוב האנשים לחץ הדם יהיה נמוך בזמן צום. לאו דווקא הצום עצמו גורם לכך, אלא רמות נמוכות של מלח שמורידות את לחץ הדם! אז אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה, צום יכול להיות הפתרון.

שימו לב – אם אתם סובלים מלחץ דם נמוך, כדאי שתתייעצו עם רופא המשפחה שלכם לפני שאתם מחליטים לצום.

5. צום מאיץ את חילוף החומרים בגוף

הורמון הלפטין, שנקרא גם הורמון ה”שובע”, מגביר את ייצור הורמון בלוטת התריס. שיפור ברגישות ללפטין, שנגרם בעזרת צום, מגדיל את קצב חילוף החומרים של הגוף!

6. צום משפר את תהליך חידוש התאים

צום מקדם הרס של תאים פגומים ורקמות פגומות באמצעות הגנה סלקטיבית. הגוף שלנו יודע להגן על הרקמות הבריאות כי הן מגיבות טוב יותר לתנאים קשים כמו רעב או צום!

עוד סיבות מצויינות שיכנעו אתכם לצום – בעמוד הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים