13 תכונות שיש לכולנו ושהמדע עדיין לא הצליח להסביר!

10 יותיר אתכם בהלם!שמתם לב פעם שאנשים משקרים יותר בשעות הערב מאשר בבוקר? יש לכך סיבה טובה!

ההתנהגות והגוף האנושי עשויים להיות לא ברורים לפעמים, ולעתים אתם אפילו לא מבינים למה אתם פועלים בצורה מסוימת! לדוגמה, למה אתם צוחקים במצבים רציניים או נמשכים לאנשים משוגעים…

ריכזנו לכם 13 הסברים מדעיים להתנהגות אנושית מוזרה, שיעזרו לכם להבין את עצמכם קצת יותר טוב!

1. אנשים משקרים פחות בבוקר

כולם משקרים… נכון?

למרות זאת, מדענים גילו כי אנשים נוטים לשקר יותר בשעות אחר הצהריים מאשר בבוקר. הטענה היא כי הנטייה שלכם להיות כנים יורדת במהלך היום, במיוחד אם אתם מדברים עם אנשים כנים באמת…

אנשים שנוטים להתנהג בצורה לא נאותה ישקרו בלי קשר לשעה ביום, אבל אנשים כנים עם מצפון מוסרי חזק ושליטה עצמית טובה מתעייפים בלילה ולכן רמת הכנות שלהם יורדת. זו הסיבה שמומחים ממליצים לאנשים לקיים פגישות חשובות במחצית הראשונה של היום ולא מאוחר יותר.

2. מגע עשוי להשפיע על ההתנהגות שלכם

כן, ממש ככה! אתם יכולים לחוות תחושות של חשיבות וביטחון או פחד וחולשה בהתאם למה שהגוף שלכם חש.

לכן, כאשר אדם יושב על כיסא קשה, הוא לעתים קרובות נעשה גמיש יותר. אם אדם נוגע במשהו קר, הוא מרגיש בודד. אם הוא נוגע במשהו מחוספס, הוא מתחיל לחשוב על יחסים מסובכים בין אנשים.

מומחים טוענים כי אם אתם רוצים לעבור ראיון עבודה ולהשאיר רושם של אנשים רציניים – כדאי שתביאו את קורות החיים בתיקייה גדולה.

3. שטיפת ידיים מפחיתה ספק

שטיפת הידיים שלכם תורמת הן פיזית והן מוסרית לתחושת ה”ניקיון”. כאשר אתם שוטפים את הידיים, כל הספקות שלכם או האשמה עצמית על החלטות רעות שביצעתם נשטפים במים.

עבור רוב האנשים, זו משימה מאתגרת לקבל החלטות והם נוטים להסס הרבה. לכן, כאשר אתם קונים נעליים לדוגמה – תחזרו הביתה ותמשיכו להתלבט אם אלה הנעליים המתאימות או שהדגם השני היה יפה יותר…

פסיכולוגים מאוניברסיטת מישיגן מניחים שהמוח שלכם משתמש בשטיפת הידיים כדרך לשחרר את עצמכם ולהעניק לכם סיכוי של התחלה חדשה!

4. שתיקה גורמת למבוכה

מדענים גילו כי 4 שניות הן כל מה שנדרש כדי להפוך את השקט למביך.

זה מתקשר לפחד הראשוני שלכם לרצות להשתייך לקבוצה חברתית ולהרגיש מקובלים. אם כולם שותקים, אתם מתחילים להרגיש ספקות עצמיים ונבהלים שהמעמד החברתי שלכם הפך להיות לא יציב. לעומת זאת, אם השיחה די תוססת, אתם מרגישים נחוצים.

פסיכולוגים לא ממליצים על הוספת הפסקות לשיחה. תמיד מוטב להבין מדוע כולם שותקים… אולי השאלה שלכם גרמה למחלוקת או שסתם החבר שלכם ממהר!

5. אנשים רבים חווים התכווצויות בזמן שהם נרדמים

על פי מחקרים, 60%-70% מהאנשים חווים התכווצויות במהלך השינה.

מדענים מניחים כי התסמינים ההיפנאגיים (התכווצויות שרירים לא רצוניות) נגרמים על ידי לחץ, חרדה, עייפות, קפאין או פעילות פיזית אינטנסיבית. תיאוריה אחרת היא כי ההתכווצויות מתרחשות כאשר אדם נרדם כי העצבים שלו מתבלבלים.

תיאוריה פופולרית יותר מבוססת על אבולוציה. האבות שלכם נהגו לישון על העצים וכשהתחילו להירדם, המוח שלהם שלח איתותים למערכת העצבים כדי שתמנע מהם ליפול.

התכווצויות בזמן השינה הן דבר רגיל. אבל אם אתם רוצים לישון טוב יותר – נסו למצוא קצת זמן להליכה, לקריאת ספר, או למדיטציה לפני השינה.

6. אצבעות ובהונות מקומטות

מחקרים שונים מראים כי אצבעות מקומטות משפרות את האחיזה שלכם באובייקטים רטובים או שקועים. מדענים מניחים שאצבעות מקומטות עזרו לאבותיכם לאסוף מזון מצמחייה רטובה או מנהרות ונחלים. האפקט המקביל בבהונות ברגליים יכול היה לעזור לכם ללכת טוב יותר בגשם.

הקמטים הייחודיים על האצבעות והבהונות נגרמים על ידי כלי דם הנמתחים מתחת לעור.

7. צחוק חסר טאקט מסגיר את חוסר האונים שלכם

לפעמים אנשים לא שולטים בעצמם וצוחקים במצבים לא הולמים. לצחוק הזה אין דבר במשותף עם הצחוק שקשור לחוש הומור.

צחוק הוא רגש חברתי שמאחד אנשים יחד, והוא יכול להיות ניסיון לשמור על יחסים טובים. צחוק חסר טאקט בדרך כלל חושף את חוסר האונים שלכם ואת המתח הרגשי.

אם אדם צוחק אחרי הלוויה או תאונה, זה לא אומר שהוא קר או אדיש… זה רק סימפטום של מתח. הגוף שלו מנסה להקל על הכאב בעזרת הצחוק.

מדענים חושבים שהיכולת שלכם להבין את הסיבות לצחוק מתפתחת באיטיות במהלך חייכם ויכולה להגיע לשיאה רק בסוף שנות ה-30.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים