10+ עובדות מזעזעות על העולם שיעבירו בכם צמרמורת שלא נגמרת!

עובדה מס' 8 ממש תפחיד אתכם!יצא לכם לחשוב כמה פעמים בחייכם עברתם ליד אדם מסוכן ובכלל לא ידעתם? מסתבר שהמספר הרבה יותר גבוה ממה שאולי חשבתם!

בוודאי נתקלתם בחייכם בכמה סיפורי אימה ואגדות אורבניות שגרמו לכם לגחך ולהמשיך בחייכם כרגיל… אבל, לפעמים המציאות עולה על כל דמיון. ריכזנו לכם 13 עובדות מזעזעות על העולם שיעבירו בכם צמרמורת!

1. עד סוף שנות השמונים, חלק מהרופאים לא האמינו שתינוקות שזה עתה נולדו יכולים לחוש כאב

מחקר שנערך על ידי רופאים בבריטניה ואירלנד בשנת 1988 הראה כי 13% מהאנשים היו בטוחים כי ילדים בגילאי 0-12 חודשים לא יכולים להרגיש כאב, ו-23% לא היו בטוחים לחלוטין. לכן במהלך ניתוחים רציניים, רופאים לעיתים קרובות השתמשו רק בהרדמה מקומית.

השאלה אם ילדים מתחת לגיל שנה חשים כאב נדונה במשך שנים רבות. אבל עכשיו זו עובדה מוכחת כי ילדים שזה עתה נולדו, ואפילו אלה שטרם נולדו, יכולים להרגיש כאב בדיוק כמו מבוגרים.

2. יש לכם סיכוי טוב יותר למות בזמן שאתם עושים אמבטיה מאשר לזכות בפרס גדול בלוטו

על פי הערכות שונות, הסיכויים שלכם לזכות בפרס הגדול הם כ-1 ל-15 מיליון. למרבה הצער, הסיכויים שלכם למות בחדר האמבטיה הרבה יותר גבוהים – 1 ל-840 אלף. אבל אנשים עדיין מאמינים במזל שלהם וחלקם באמת זוכים! לדוגמה, הזוג בתמונה מסקוטלנד זכה ב-161 מיליון ליש”ט בשנת 2011.

3. במהלך חייכם, אתם יכולים כמעט להירצח אלפי פעמים ואולי אפילו לא תשימו לב לזה

המספר האמיתי תלוי בהיכן אתם גרים וכמה אנשים אתם פוגשים בכל יום. אדם מעיירה קטנה יפגוש כ-16 רוצחים במהלך חייו, ואדם מעיר גדולה שחולף על פני מאות אנשים בכל יום, יכול להיתקל באלפי רוצחים ואפילו לא לדעת את זה.

העניין הוא, שרוב הפושעים, כולל רוצחים סדרתיים אלימים כמו טד בנדי (בתמונה), נראים כמו אנשים רגילים ויכולים לחיות חיים רגילים לכאורה. בנדי עבד בקו חם במשך זמן מה בו הוא עזר לאנשים וקרא למשטרה עבור אלה שניסו להרוג את עצמם. זו מחשבה ממש מטרידה שמאחורי המסכה של אדם נחמד, הסתתר חוטף, רוצח ואנס שביצע 30 רציחות משנת 1974 עד 1978.

4. הסיכוי שמישהו ימות ביום ההולדת שלו הוא 6.7%, וזה גבוה יותר מהסיכוי בכל יום אחר

שיעור התמותה הממוצע ביום ההולדת של מישהו גבוה ב-6.7% ממה שהייתם מצפים שיקרה באותו היום, זאת על פי ניתוח סטטיסטי חדש שהתבצע על ידי חוקר כלכלה מאוניברסיטת שיקגו, פאבלו פנה. הוא מצא כי השיעור גבוה עוד יותר עבור צעירים וכן בסופי שבוע. זה מספר מפחיד, לא?

למרבה הצער, מדענים לא יודעים בדיוק את הסיבה. אולי זה בגלל שיש סיכוי גבוה יותר לתאונות במהלך מסיבות או כי אנשים מדוכאים מהגיל או ממספר הברכות שקיבלו והם מחליטים להתאבד ביום הזה.

5. במהלך השחייה, טפיל בשם נגלריה פאולרי (Naegleria Fowleri) יכול להיכנס למוחו של האדם דרך האף ולגרום לדלקת חריפה בקרום המוח שתוביל למוות

הדבר המגעיל הזה נכנס למוח שלנו דרך האף ומתחיל לאכול אותו. זה נשמע כמו אגדה אורבנית או סיפור ילדים מפחיד, אבל לצערנו זה מאוד קרוב למציאות. נגלריה פאולרי חי במים חמים מזוהמים והוא משתמש בעצב חוש הריח כדי להיכנס למוחו של אדם ולגרום לדלקת חריפה בקרום המוח.

אפילו בעזרת הרפואה, זה לא תמיד אפשרי להציל אדם מהמחלה הזו. לכן, אל תתעלמו מסימני האזהרה שאתם רואים בחופים או בקרבת אזורי שחייה!

6. ברוב המקרים, גופות של מטפסי הרים שמתו על האוורסט יישארו שם לנצח

על הר האוורסט, יש איזור שנקרא “שטח המוות” שמתחיל בגובה של 26 אלף רגל. המטפסים שמתים באזור הזה נשארים שם לנצח כי מסוק לא יכול לטוס בגובה הזה, ונשיאת גופות בתנאים האלה היא משימה מסוכנת מאוד אפילו לצוותי חילוץ מנוסים.

זה גם ממש מזעזע שגופות של כמה מטפסים שמתו משמשות נקודות ציון עבור מטפסים אחרים. לדוגמה, אדם המכונה “נעליים ירוקות” הוא נקודת ציון עבור אנשים רבים. נעליו הבהירות הצביעו על הדרך לפסגה בין השנים 1996 עד 2014, ואז נעלמו שרידיו. אולי זאת הייתה הרוח, או שאולי מישהו קבר את גופו מתחת לסלעים.

7. אנשים שמבלים יותר משעתיים ביום מול הטלוויזיה, מקצרים את חייהם בכ-1.4 שנים

זו לא בעיה חדשה, כי עד לאחרונה, הטלוויזיה והרדיו היו המקור העיקרי לחדשות היומיומיות.

גם היום עם האינטרנט בסמארטפונים, הרבה אנשים עדיין צופים בתוכניות טלוויזיה. אבל מסתבר שזה לא בטוח בכלל. אנשים שמבלים יותר משעתיים ביום מול הטלוויזיה, מקצרים את חייהם ב-1.4 שנים. אבל, אל תמהרו לזרוק את הטלוויזיה: לא המכשיר הוא האשם, אלא ההרגל של חוסר התזוזה בזמן שאתם צופים במשהו.

Credit: pixabay


שתפו עם החברים שתפו עם החברים