13 סימנים של “חברות רעילה” שאת חייבת להוציא מהחיים שלך כמה שיותר מהר!

ככה תזהו מערכת יחסים רעילה!קשה למצוא חברות טובות, אבל לא פחות קשה זה לדעת מתי חברה עושה לך רע והגיע הזמן להיפרד.

אז נכון שככל שהקשר ארוך יותר, כך הוא מרגיש חשוב יותר, ושמאד קשה לקחת צעד אחורה ולנתק קשר עם חברות וותיקות שנראה שקיימות בחייך מאז ומתמיד… אבל לפעמים מערכת יחסים לא בריאה, עשוייה לפגוע בשתיכן.

לכן, ריכזנו עבורכן 13 סימנים שיעזרו לכן לזהות “חברות רעילה” ולסיים אותה כמה שיותר מהר.

1. היא לא שמחה כשאת מצליחה

כשאת מספרת לה על ההצלחה שלך והיא משנה את הנושא או מתחילה להגיד לך  “יופי, לך יש חבר, ולי אין כלום! או “את קיבלת את העבודה הזו, ועכשיו רק אני תקועה בעבודה הנוראית שלי…” – אז כנראה שהיא לא באמת שמחה כשקורים לך דברים טובים, אבל היא דווקא כן שמחה כשלך פחות טוב.

איך זה משפיע עליך? לקבל תגובה שלילית מחברה כשאת מצליחה עשויה לגרום לך לרגשות אשמה. 

2. היא כל כך קנאית, שאפשר לטעות ולחשוב שהיא הבן זוג שלך

היא לא תשמח לפגוש אותך, אם היא תגלה שאת פוגשת מישהו אחר לפניה. היא גם עשויה לכעוס ולדרוש ממך להזמין אותה לכל מקום. במקרים חמורים יותר, היא גם עוקבת אחרי כל הפעילות שלך ברשתות החברתיות וכועסת עליך כשאת הולכת למקומות עם חברים אחרים.

איך זה משפיע עליך? אז נכון, את יכולה לנסות ולהסביר לה שהיא טועה, אבל על פי פסיכולוגים, זה לא באמת יעזור, כי בקשר כזה לעתים קרובות יהיו בעיות וריבים, ולכן הוא לא יחזיק מעמד זמן רב.

3. את מרגישה מותשת לאחר שיחה איתה

לעיתים קרובות אחרי שיחה עם חברה, את יכולה להרגיש עייפה או אפילו עלול לכאוב לך הראש. הפסיכולוגית סוזן הייטלר חושבת שהסיבות לכך הן פסיכוסומטיות. זה מכיוון שכל מערכות הגוף מחוברות ואי נוחות רגשית גורמת לך להרגיש גם לא טוב פיזית.

למה זה מוביל? אם את מבחינה שאת מרגישה רע לאחר שיחה עם חברה שלך, נסי להיזכר אם זה קרה בעבר. אם כן, אולי זה לא שווה את זה ואת צריכה לקחת הפסקה ולא לתקשר איתה במשך זמן מה.

4. את מרגישה שאת רוצה להסתיר ממנה משהו

שינוי באינטרסים, חוויות שליליות קודמות, או רגשות אחרים לא ברורים יכולים לגרום לך לא לרצות לספר לחברה שלך על דברים מסוימים, למרות שבעבר היית חולקת איתה את הכל.

איך זה משפיע עליך? אם את מפסיקה לספר לחברה שלך על רגשות, בעיות, ואירועים אישיים – בקרוב תביני שאין לכן על מה לדבר.

5. היא מתקשרת אלייך בכל שעה ביום ומבקשת שתקשיבי לה

יש רגעים שדורשים תמיכת חברה יותר מאחרים, אבל חברה “רעילה” תנצל את זה לרעה. היא תתקשר אלייך מאוחר בלילה ותבקש ממך להקשיב לה, והיא תיפגע אם תגידי לא. תמיכה חשובה מאוד עבור מערכת יחסים קרובה, אבל את לא צריכה לשמש כפסיכולוגית 24/7, מבלי שהיא תראה גם את הצרכים שלך

איך זה משפיע עליך? כשאת מבטלת את עצמך ונכנעת ללחץ של החברה שלך, את נותנת לה אור ירוק. היא תתקשר אלייך לעתים קרובות יותר והסיפורים שלה יהיו ארוכים יותר.

6. היא מדגישה את היתרונות שלה על ידי ציון החסרונות שלך

היא נראית חזקה ובטוחה, היא לובשת בגדים מגניבים ושופטת את כולם, כולל אותך. למעשה, כנראה יש לה הערכה עצמית נמוכה והיא מנסה להסתיר את זה.

איך זה משפיע עליך? את עלולה להרגיש פחות בטוחה כאשר היא בסביבה.

7. היא מחקה את ההתנהגות שלך, התספורת, הציפורניים, ואפילו החבר!

היא יכולה לעשות זאת בכוונה או בתת-מודע. רוב הזמן היא לא מתכוונת לשום דבר רע, היא פשוט אוהבת אותך מאוד ורוצה להיות כמוך. היא עשויה להעתיק דברים שונים כמו הדרך בה את הולכת, מדברת, מתלבשת, מתאפרת וכן הלאה. אולי היא אפילו תעשה הכל כדי למצוא חבר דומה. וכאשר את מדברת איתה, את יכולה ממש לשמוע את המילים והרעיונות שלך.

איך זה משפיע עליך? את מקור האנרגיה וההשראה שלה והיא לא יכולה להמציא משהו חדש בעצמה. אולי זה בגלל שהיא חסרת דמיון. אם את בסדר עם זה, את יכולה לשמור על הקשר הזה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים