13 סימנים של “חברות רעילה” שאת חייבת להוציא מהחיים שלך כמה שיותר מהר!

ככה תזהו מערכת יחסים רעילה!8. היא יותר מדי דרמטית ומדברת רק על הבעיות של עצמה

היא תמיד מדברת על כמה רעים החיים שלה. היא אוהבת את המחשבה על כמות הכאב שיש לה בפנים. פסיכולוגים חושבים כי אנשים שנעלבים בקלות ותמיד רואים את הצדדים השליליים של החיים יכולים להיות בעלי סימפטומים של נוירוזה.

איך זה משפיע עליך? את כנראה תנסי לתמוך בחברה שלך ולהתמקד בנושאים שהיא רוצה לדבר עליהם. החשש הוא שתאמצי את הגישה שלה לחיים ותתחילי להתמקד בכל מה שרע בחיים שלך ולהתעלם מהטוב.

9. היא מנסה להיות יותר טובה ממך בכל דבר, מה שגורם לחברות שלכן להיות מירוץ מתמיד

ברגע שאת אומרת “תראי את הנעליים האלה שקניתי במבצע! הן עלו רק 20 דולר”, היא תגיב עם משהו בסגנון “אני קניתי נעליים של גוצ’י! אבל שלך גם בסדר…”. לחברה שלך תמיד יש “חדשות” טובות יותר משלך.

איך זה משפיע עליך? המירוץ התמידי הזה, שבו מישהו תמיד מנצח ומישהו תמיד מפסיד, לעולם לא יאפשר לכן להרגיש שוות.

10. היא “משתמשת” בך

אם היא מבקשת ממך באופן קבוע לתת לה טרמפ, להלוות לה כסף, או לעזור לה לעצב מחדש את הדירה שלה – זה סימן רע מאוד. אנשים כאלה רואים אחרים רק כאמצעי להשגת מטרותיהם.

איך זה משפיע עליך? ככל שתעזרי לה יותר, כך היא תבקש את זה לעיתים קרובות יותר. כדי להימנע מזה, תלמדי להגיד לא.

11. היא יותר מדי “כנה” איתך

את יכולה לשאול את חברה שלך “אני נראית רע?” בתקווה לתשובה שלילית, והיא תאמר משהו בסגנון “כן, משהו לא מסתדר. יש לך עיגולים שחורים מתחת לעיניים, והשמלה שלך צמודה מדי…”. אם זה קורה רק פעם או פעמיים, אולי היא פשוט הייתה במצב רוח רע או אומרת את האמת, אבל אם יש לך רק דברים רעים להגיד, זה סימן מדאיג. פסיכולוגים מאמינים כי זוהי דרך עבור אנשים לפצות על הפגמים של עצמם.

איך זה משפיע עליך? ביקורת סבירה עוזרת לנו להיות טובים יותר. אבל אם מישהי משתמשת בך כדי לגרום לעצמה להרגיש טוב יותר, הגיע הזמן לסיים את היחסים.

12. היא נותנת לך עצות גרועות בכוונה

“תעזבי אותו! את לא צריכה אותו!” – זו הדרך שבה חברה “רעילה” תגיב כאשר את מחליטה לספר לה על בעיה קטנה עם החבר שלך. סוג כזה של “טיפול” מראה כי היא מקנאה ביחסים שלך איתו.

איך זה משפיע עליך? יום אחד, העצה שלה תגיע ברגע ממש רע (למשל, כאשר את מוצפת רגשות) ואת עלולה לקבל אותה.

13. היא עוזבת אותך ברגע שיש לה חבר חדש

החברה שלך שוכחת את כולם ברגע שהיא מוצאת חבר חדש. היא לא חוזרת אלייך לשיחות והודעות, ומוצאת תירוצים שלא להיפגש איתך. אבל אחרי שהיא נפרדת מהחבר, היא מיד מתקשרת ומספרת לך סיפור ארוך ומשעמם של האהבה הכושלת שלה.

למה זה מוביל? אם תנסי לנהל שיחה ישירה איתה, היא בטח תחשוב שאת מקנאה. הדבר היחיד שאת יכולה לעשות במצב הזה הוא לחכות – אבל הסבלנות שלך צריכה להיות מוגבלת.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים