13 כללים פשוטים שכל אבא לבנות חייב להפנים אם הוא רוצה להימנע מטעויות!

זה לא יהיה קל, אבל זה שווה את זהיש היום מין סטיגמה כזאת שאבות הם לא בדיוק הכי מעורבים בגידול של הילדים שלהם. זה אולי לא נכון ב-100%, ויש המון אבות נהדרים ברחבי העולם, אבל עדיין יש הרבה אבות שפשוט לא יודעים מה לעשות ברגע שהם מקבלים את הטייטל הכבד הזה.

אבל הבחירה נמצאת בידיים שלהם. אם להמשיך “לא לדעת” ולתת לאמא לטפל בהכל, או לקבל החלטה ולנסות ללמוד. אז אם החלטתם ללכת על זה, תמשיכו לקרוא.

יש לכם פה 13 כללים שכל מה שאתם צריכים לעשות זה לעקוב אחריהם, ואתם בדרך לתואר אב השנה :)

1. תבלה זמן איתה

העצה הכי חשובה לכל אבא שרוצה להיות חלק מהחיים של הבת שלו. תתחיל מהיום הראשון בחייה – תחליף חיתולים, תיקח אותה על הידיים, תלך איתה, תשחק איתה. תמצא דרכים להפוך פעילות שגרתית לזמן בילוי ביחד.

2. תענה על כל השאלות שלה

אל תענה לה ‘תשאלי את אמא’, גם אתה יכול לענות על שאלות. אם תחשוב על זה, אין באמת שאלות שהיא יכולה לשאול שאתה לא יכול לענות עליהן. ואם אתה לא יודע את התשובה, תחפשו אותה ביחד.

3. כמה יותר אחריות שתיקח עליך – יותר טוב

כמו שהאמא אחרי הלידה לא הופכת מיד למומחית לתינוקות, גם אתה לא. אז אל תפספס את ההזדמנות ללמוד ולהתנסות. גם אם זה לא נחמד להחליף חיתול או להחזיק אותה על הידיים ולנסות להרגיע אותה כשהיא בוכה, עם הזמן לומדים להתרגל להכל.

4. תלמד אותה לשחק כדורגל

או כדורסל, או פלייסטיישן, או משהו אחר שאתה אוהב. היא תרגיש גאווה שיש לה יתרון כלשהו על בנות אחרות. בנוסף, אם לך יש עבודה ותחביבים שאתה אוהב, היא תאמץ ממך את היתרונות האלו ותחפש לעצמה גם דברים שהיא אוהבת.

5. תציע לאישתך עזרה – אל תחכה שהיא תבקש ממך

לעיתים קרובות, אמהות צעירות לא יודעות איך לבקש עזרה, ולפעמים בכלל לא שמות לב שהן צריכות עזרה. וזה הרגע שלך להתערב – אל תשאל אם צריך לעשות משהו, תמצא מה צריך לעשות. תשמור על הילדה כדי שאישתך תוכל להתקלח, תיקח אותה לרופא כשצריך וכו’. אם לא תתחיל לקחת חלק פעיל בחיים שלה כבר עכשיו, אתה תהיה מהאבות האלו שהם חלק מהחיים שלה רק בסופ”ש.

6. תרקוד איתה לפני החתונה שלה

אבא הוא הגבר הראשון בחיים של כל ילדה. ואם תדאג לה, בהמשך היא גם תדאג לעצמה. וכשתתבגר, היא תחפש לעצמה גבר שגם ידאג לה.

7. תהיה אבא שלה כל השבוע ולא רק בסופ”ש

נכון שבהתחלה זה קשה כשאתה צריך לחזור לעבודה ואישתך עדיין בחופשת לידה ונשארת עם הילדה בבית. ובערבים בכלל אתה אחרי יום עבודה, ואין לך כח. אבל אל תשכח שגם לאישתך אין באמת כח, אחרי יום שלם בגידול הילדים. אז תתאמץ, ותיתן יד גם כשקשה.

מס’ 10 מאד חשוב… עברו לעמוד הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים