13 כללים פשוטים שכל אבא לבנות חייב להפנים אם הוא רוצה להימנע מטעויות!

זה לא יהיה קל, אבל זה שווה את זה8. סרב בנימוס אם היא תבקש ממך להתחתן איתה

באיזשהו שלב בין גיל 3 ל-6 היא כנראה תבקש ממך את זה. תסרב בנימוס. וככל שהיא תגדל, יהיו יותר מצבים מביכים כאלו. יש אבות שמתביישים במצבים האלו, ומנסים להרחיק את עצמם מהילדה. זה עלול לפגוע בביטחון העצמי שלה.

9. למד אותה שליטה עצמית ומשמעת

לפי הפסיכולוגים, משחקים בין אבא לבת הם חלקים חשובים בחיים של הבנות. בנות נוטות לציית יותר לכללים ולתת יותר כבוד לאבא, בגלל ההבדל בין המינים ובגלל שקשה יותר לקבל תשומת לב מאבא (כי הוא הרבה בעבודה ופחות בבית).

10. אל תתבייש לנשק אותה

אבות רבים פוחדים להביע רגשות בפומבי. אבל לנשק אותה זה טוב מבחינה נפשית, גם לך וגם לה. תגיב להצלחות שלה בצורה שבה הלב שלך אומר לך, ולא לפי מוסכמות חברתיות. אין שום דבר רע בלחייך כשהבת מציירת לך פרח.

11. תעשה לא רק את הדברים שדורשים כח גופני

אבות הם הפיתרון המושלם כשצריך להרים משהו או לקפוץ שניה לחנות להביא חיתולים. אבל אל תיתן לזה להיות התפקיד היחיד שלך בבית. אתה יכול גם להרגיע את התינוקת כשכואב לה, לעזור לבחור לה צעצועים ואפילו להכין לה בקבוק. מרשים, נכון?

12. תתייחס אליה כשווה

תקשיב לה כשהיא מספרת לה משהו (גם אם היא עוד לא מדברת), אל תתעלם ממנה, תן לה להפגין אהבה כלפיך. אל תפחית בחשיבות הרגשות השליליים שלה, אל תחלק הוראות, ואל תאיים. פשוט תהיה בן אדם ואבא טוב.

13. תיקח אותה על הכתפיים

תעשה את זה עכשיו, כשהכתפיים עדיין חזקות והגב לא כואב והיא לא כבדה. ואם היא עדיין קטנה מדי, אל תתבייש להשתמש במנשא. זה יחזק את הקשר ביניכם.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים