13 גורדי שחקים מטורפים מרחבי העולם שלא תוכלו להוריד מהם את העיניים!

ולא, ר"ג לא ברשימה...כל מי שעוסק באמנות תמיד חולם להמציא משהו חדש שיעיף לכולם את הראש, ולהיות פורץ דרך מסוגו. וגם אדריכלים הם כאלה. וגם הם חושבים תמיד איך להדהים, ואיך אפילו לגעת בשמיים – תרתי משמע.

וכשזה מצליח – אז התוצאה היא פנומנלית. רק תראו את 13 גורדי השחקים האלו, שהפכו למונומנט שאי אפשר לפספס כשמבקרים באזור שלהם. הם שברו שיאים של גובה ועיצוב, וזה בכלל כשחלקם עדיין אפילו לא קיימים!

1. מרכז הסחר העולמי החדש – ניו יורק, ארה”ב

נבנה תחת השם “מגדל החירות”, ובמטרה להיות מעין אנדרטה למרכז הסחר הקודם שנהרס בפיגועי ה-11/9. בנייתו הושלמה ב-2012 והוא הבניין הכי גבוה בארה”ב, וגובהו 541 מטרים.

2. מגדל אבולוציה – מוסקבה, רוסיה

ב-2015 הוא זכה במקום השני בדירוג גורדי השחקים הכי טובים בעולם. הוא בגובה של 255 מטרים ומעוצב כמו DNA, שמסמל השתלבות של יחידים, משפחות ודורות ביחד.

3. בניין אגורה – טאיפיי, טייוואן

הבניין האקולוגי הזה הוא אחד מבנייני המגורים הכי גדולים באזור. המעצב וינסנט קולבאוט זכה בתחרות עיצוב לפרוייקט ב-2010. על העיצוב המדורג ושילוב הנוף הירוק שלו נאמר שזאת פריצת דרך בשימוש של בניה אקולוגית, בכך שהוא מפחית את הזיהום הביולוגי שלנו.

4. לחטה סנטר – סנט פטרסבורג, רוסיה

הבניין הכי גבוה באירופה, בגובה 462 מטרים, וגם גורד השחקים הכי צפוני בעולם. הוא מחזיק בשיא גינס ליציקת הבטון הכי גדולה. ההשראה לבניין היא הטבע – גג הבניין מזכיר פרח, להבה, מגדלור, ועוד.

5. W350 – טוקיו, יפן

ב-2041, כשיסיימו לבנות אותו, הוא הולך להיות גורד השחקים העשוי עץ הכי גבוה בעולם. בעיצוב שלו השתדלו מאוד לשמור על הטבע ולשלב אותו לטובת האנשים המבקרים בו, שיוכלו להנות מבריזה ומהשמש.

6. המגדל הדינאמי – דובאי, איחוד האמירויות הערביות

כל קומה בבניין המדהים הזה יכולה להסתובב, ובעצם הוא יכול להיראות אחרת כל יום. דיוויד פישר, האדריכל שזה גורד השחקים הראשון שלו, תיאר את הבניין כ-“תכנון של הזמן, עיצוב של החיים – הראיה שלנו נפתחת לחיים חדשים”.

וכמה בניינים שממש הולכים לנפץ את כל השיאים – בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים