13 גורדי שחקים מטורפים מרחבי העולם שלא תוכלו להוריד מהם את העיניים!

ולא, ר"ג לא ברשימה...7. גראנד ליסבון – מקאו, סין

קשה לפספס את הבניין הזה עם כל הצבעוניות שלו שמסמלת את מקאו החדשה. עיצוב הנוצות מבוסס על כיסוי ראש ברזילאי מסורתי, כמחווה למסורת הפורטוגזית שמשותפת לברזיל ולדרום אמריקה. במקום יש מסעדות, קזינו וגם מלון שמציג לראווה יהלום ענקי.

8. אוניברסיטת מוסקבה – רוסיה

הבניין הלימודי הכי גבוה בעולם, שקיים כבר מ-1755. אוניברסיטת מוסקבה היא האוניברסיטה הרוסית הכי ותיקה ומוכרת, ובין בוגריה לא מעט מדענים מפורסמים וזוכי פרס נובל.

9. ביג בנד – ניו יורק, ארה”ב

אם באמת יבנו את הקשת הענקית הזאת בפארק הלאומי ביג בנד, היא תהיה גורד השחקים הכי גבוה בעולם. מתוכננת להגיע לגובה של 4,000 מטרים, ועוצבה בניסיון להימנע ממגבלות הגובה שיש על גורדי שחקים במנהטן.

10. מגדל Al Noor – קזבלנקה, מרוקו

גם הבניין הזה מתוכנן לשבור שיאים, ואם יצא לפועל, הוא יהיה הכי גבוה באפריקה. הבניין תוכנן על ידי מעצב צרפתי, והעיצוב שלו מזכיר מזרקה, המסמלת את יצירת העתיד החדש של אפריקה על ידי השייח טארק בן לאדן.

Credit: © Facebook

11. מגדל ג’דה – ג’דה, ערב הסעודית

בניית גורד השחקים הזה בעיצומה, והוא אמור להיות מוכן ב-2020. הוא יהיה הבניין הראשון שיחצה את רף גובה 1,000 המטרים. הוא מעוצב בהשראת עלים שצומחים מהקרקע, ומנסה לסמל צמיחה, שגשוג וחוזק לאומי של הממלכה.

12. בורג’ אל-ממלכה – ריאד, ערב הסעודית

הבניין עם החור השלישי בגובהו בעולם. הפתח שבו זוהר בחושך ומחליף צבעים בלילה. אנשים תיארו אותו כשרשרת של העיר.

13. Q1 – גולד קואוסט, אוסטרליה

אחד הסממנים הכי מוכרים של קווינסלנד בגלל הבניה המרשימה שלו. הוא הבניין השישי הכי גבוה בעולם, והכי גבוה באוסטרליה. הבניין עוצב בהשראת הלפיד האולימפי של המשחקים האולימפיים בסידני 2000.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים