13 תמונות עצובות שמוכיחות שבני האדם הם האויב הכי גדול של הטבע!

תראו מה אנחנו עושים לעולם שלנובטח גם אתם הרגשתם שבקיץ שעבר היה פה קצת יותר חם מהרגיל, ועוד יותר בקיץ שהיה לפניו. ואנחנו ממש לא לבד – בכל רחבי אירופה מדברים על גלי חום מטורפים, ובשירות המטאורולוגי טוענים ש-2017 הייתה השנה הכי חמה ב-150 השנים האחרונות.

ומי גרם לכך? כנראה שאנחנו. יש טענות לכאן ולכאן, אבל בסופו של דבר הרוב מסכימים שההתחממות הגלובאלית קיימת והיא באשמת האנושות. והבעיה היותר גדולה – האדם השפיע על הסביבה בעוד דרכים, ולא בצורה הכי חיובית.

הנה 13 תמונות שממחישות לכם איך העולם שלנו נפגע בגללנו, כבני אדם. תדעו שאפילו שינוי קטן בהרגלים שלכם – יכול להשפיע בצורה גדולה!

1. חום קיצוני וטמפרטורות גבוהות במיוחד

תרכובות כימיות של מקורות אנתרופוגניים גרמו לשכבת האוזון שמגינה על כדור הארץ להישחק. השכבה הזאת מונעת מכדור הארץ לאבד חמצן וגם מגינה עלינו מקרינה אולטרה סגול. התוצאה – במקומות שונים בעולם נרשמות טמפרטורות גבוהות במיוחד, למשל 50 מעלות באריזונה ו-55 מעלות בכווית.

2. קור קיצוני באזורים שלא רגילים לטמפרטורות נמוכות

בתמונה אתם יכולים לראות איגואנות שסובלות מהתקפי קור שפשוט הורגים אותם.

3. כבר שנה שלישית ברציפות שיורד שלג במדבר סהרה

זה אולי נראה יפה, אבל זה לא נורמלי ולא תקין.

4. טיגריס סיבירי יצא מהיער בשביל לחפש אוכל

בגלל צייד בלתי חוקי, הטיגריסים החלו להתקרב לכבישים כשהם מחפשים אנשים שהשאירו להם בטעות שאריות צייד. גם חיות אחרות שסובלות מרעב נאלצות לעשות זאת.

5. כריתת עצים בברזיל

המחסור בשטחים חקלאיים הוביל לכריתת עצים לפינוי שטחים. אבל אם הכריתה תימשך בקצב הזה, כל היערות יהרסו עד 2040.

Credit: © reuters

6. שלט חוצות מאיר מבעד למסך עשן כבד בסין

ההתפתחות התעשייתית של העולם גרמה לכך ש-85% מהאוכלוסייה נושמת אוויר מזוהם.

7. עיר בספרד על רקע שריפת יער

העיר שכלל אינה קרובה ליער הושפעה מהשריפה בגלל העוצמה שלה. ב-2017 תועדו מעל ל-66 אלף שריפות יער ברחבי ארה”ב, שהשמידו קרוב ל-10 מיליון דונם. 90% מהשריפות מתחילות בגלל רשלנות של בני אדם.

8. מאגרי מים ברוסיה מחליפים צבעים

תרכובות כימיות באטמוספירה גרמו להיווצרות של גשם חומצי. המים האלו רעילים לסביבה ומזהמים את האדמה ואת מקורות המים.

9. חוף מפוצץ בריו דה ז’נרו

לפי תחזיות המדענים, אוכלוסיית העולם תגיע ל-9 מיליארד אנשים בשנת 2030. אם הנתון הזה לא אומר לכם כלום, תחשבו שבשנת 1927 היו רק 2 מיליארד אנשים.

10. דובי קוטב מתים מרעב בחופי האוקיינוס הארקטי

תוצאה ישירה של ההתחממות הגלובאלית. דובי הקוטב צדים כלבי ים על קרחונים שצפים באוקיינוס, אבל כשהעולם מתחמם כמות הקרחונים יורדת והם נאלצים לחיות על השומן שהם אגרו.

11. כתם שמן ענק בלב ים

יותר מ-12 מיליון טון של שמן מוצא את דרכו אל הים בגלל תקלות בספינות ובחביות שמעבירות אותו, וכ-25% מהמים המתוקים מכוסים בשכבת שמן. ב-2010 פיצוץ שהתרחש באסדת קידוח גרם לשפיכת 1,000 טון שמן לאוקיינוס. החברה שאחראית לזה הוציאה מיליארדי דולרים בניסיון לשקם את הנזק, אבל למרות כל המאמצים הצליחו לנקות רק 75% מהים שנפגע.

Credit: © reuters

12. סוסון ים מחזיק מקל אוזניים

260 מיליון טון של פסולת פלסטיק מגיעים לאוקיינוס מדי שנה, ויוצרים “יבשות פלסטיק”. אחת גדולה במיוחד נמצאת באוקיינוס השקט והיא מכסה 10% ממנו.

13. לוויתנים נחנקים מפלסטיק

הפלסטיק שמצטבר בים גורם ליותר ויותר נזק מדי שנה. היו מקרים בהם לוויתנים נחנקו מפסולת פלסטיק ונסחפו לחוף. כדי לעורר מודעות לתופעה, פעילים מארגון גרינפיס בפיליפינים הכינו דגם שממחיש את התופעה. כל הדגם הורכב מפלסטיק שנאסף מהים.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים