14 עובדות מדהימות שיראו לכם למה בהוטאן היא המדינה הכי שלווה ומאושרת בעולם!

הרבה הגבלות לצד מסורת מדהימה8. מטבח מעניין

רוב תושבי בהוטאן בודהיסטים, ובגלל שהדת הזאת מאמינה בכבוד לבעלי החיים רובם גם צמחונים. המזון הבסיסי במדינה הוא אורז אדום כי תנאי הגובה לא מאפשרים גידול של אורז רגיל. התושבים גם מקפידים לשתות הרבה תה, בעיקר ירוק ושחור, ואוהבים להוסיף לו כפית חמאה.

9. תיירות מאתגרת

למרות שהמלך פתח את שערי המדינה לכניסת תיירים ב-1974, הם לא מורשים להגיע לכל מקום ויש מספר הגבלות. אם תרצו לבקר במדינה תהיו חייבים לעשות זאת בקבוצה של תיירים, וכל האישורים ואשרות הכניסה עוברים דרך חברה אחת שעובדת מול המדינה. כדי לקבל אישור כניסה צריך לשלם את כל הוצאות הטיול מראש – טיסות, בתי מלון, מדריך מקומי, ביטוח וכו’.

כל טיול במדינה חייב להיות מלווה במדריך, אי אפשר סתם לצאת לשוטט ברחוב לבד. יש רק חברת תעופה אחת שטסה אל ומחוץ לבהוטאן, ומחירי המלונות נקבעים על ידי הממשלה. העלות ליום טיול אחד הוא בערך 900 ש”ח.

10. מסורת הירושה

ב-בהוטאן יש כבוד מיוחד לנשים. במסורת שלהם כשמישהו נפטר הרכוש שלו עובר בירושה לבת הבכורה ולא לבן הבכור.

11. אקולוגיה בראש סדר העדיפויות

כל השימוש בכימיקלים ואפילו הייבוא שלהם לתוך המדינה לטובת גידולים שונים אסור. כל התוצרת שלהם מעובדת בתוך המדינה והכל נשמר אורגני.

12. חתונות מסורתיות

לתושבי בהוטאן אסור להתחתן עם זרים. המלך של המדינה עושה מה שהוא יכול כדי לבודד את התושבים מהעולם במטרה לשמור על הייחודיות שלהם. נהוג שהגבר עובר לגור בבית האישה, עד שיש לו מספיק כסף כדי שיוכלו לעבור לבית משלהם.

במהלך החתונה נזירים מקריאים מנטרות כדי לאפשר לזוג הטרי לבנות חיבור מנטלי ברמה גבוהה. יש גם טקס דתי בו מציעים חליטות לאלים, ולאחר מכן הזוג שותה את מה שנשאר.

13. דרכים כמו פעם

בכבישי בהוטאן לא תמצאו רמזורים בכלל, וכל סימוני הדרך והתמרורים צויירו ביד.

View this post on Instagram

《沒有交通燈的城市》 廷布是世界上唯一一個沒有交通燈的城市。車來車往,我們卻鮮有聽到司機大力響鞍,同樣是路窄多車,這裡就算塞車,似乎也塞得比香港和諧。
全個城市就只有這一個十字路有交通警站崗。 「要過馬路的話怎麼辦!?」 Caiwang 說: 「你們站在路邊,車就會停下來讓你們過。」 我們來到這個聞名世界的站崗亭,這座亭子雕梁畫棟,六角形的亭子上每邊都畫有寓意吉祥的圖案,也是我們在不丹經常會看到的。在現代化的街道上,有傳統的建築物,有古色古香的小亭,亭內是一個穿現代交通警服裝的警察,各項傳統與現代的交融,卻毫無違和感。 只見交通警站在亭中威風凜凜,只見他咀角微微翹起,一臉自信,戴著光潔的白手套,扭動身體,揮舞雙手,使出乾坤大挪移,四方來往車輛猶如行雲流水。對於讓人眼花撩亂的車輛,似乎架輕就熟。車來車往,呼吸著汽車廢氣,他依舊保持制服的身份,確是敬業樂業。 我們一行人倚著十字路口的欄杆,無不社為不丹張無忌連連歡呼喝采,拿出電話相機,拍下這位交通警的英姿。不丹張無忌也留意到我們這群無聊的遊客,一時間笑容變得腼腆。 這時另一位交通警前來接更,不丹張無忌離開亭稍稍休息,卻主動走到我們旁邊,和我們打招呼,不丹張無忌身型魁梧,皮膚黝黑,但笑起來卻是十分腼腆,和他的身型毫不相稱,剛才在十字路口時相比,簡直是南轅北轍。 他們每天八時半開始上班,直到六時。他走來和我們聊天的時候,原來已差不多完成一天的工作了。 #SamJaiInBhutan #Onthesameplanet #同一星球上
#Bhutan #Thimphu #traffic #不丹 #旅行 #廷布 #placestogo #背包客棧 #travel #ig_bhutan #amazing_bhutan #travelphotography #blogger #travelislife #photo #explore #instatravel #storyteller #igtravel #travelgram  #traveladdict #hktravelblogger #city #nikonhongkong #photooftheday #getinsta #earthfocus #city

A post shared by Sam Jai Travel Diary (@onthesameplanet) on

14. בתים צבעוניים

תושבי המדינה אוהבים לקשט את הבתים שלהם בציורים של בעלי חיים, ציפורים ודוגמאות אחרות. רוב הבתים קטנים ובנויים עם 3 קומות – קומת הקרקע לאחסון של בעלי חיים, בקומה השניה חיים בני המשפחה ובקומה השלישית מאחסנים חציר.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים